Субота,
30 липня 2016

Наші спільноти

Україна має фінанси для закупівлі газу на наступний опалювальний сезон - Яресько

"Вперше в історії держави ми маємо ресурс купити газ за найнижчими цінами не в сезон і закачати газ в повному обсязі", - сказала міністр.

Фото УНИАН
Україна залучить $1 мільярд на закупівлю газу / Фото УНІАН

Україна, завдяки прийняттю Верховною Радою необхідного пакету законів, має у своєму розпорядженні фінансовий ресурс для здійснення закупівель газу на наступний опалювальний сезон за найнижчою ціною у період міжсезоння, сказав під час Години запитань до уряду у парламенті міністр фінансів України Наталія Яресько.

«Я вітаю ухвалення Верховною Радою законопроекту №3388, завдяки чому ми зможемо підписати угоди щодо 5-річного поновлюваного кредиту від Світового банку на 500 млн дол., - сказала Яресько. - Разом з раніше підписаною угодою на 300 млн дол. від ЄБРР і угодою з МВК на 200 млн дол. ми отримали можливість за рахунок міжнародних фінансових організацій залучити фінансові ресурси обсягом до 1 млрд дол. для закупівлі природного газу від європейських постачальників. Таким чином, вперше в історії держави ми маємо ресурс закупити газ за найнижчими цінами не в сезон і закачати газ у повному обсязі».

Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що Україна в 2016 році планує закупити близько 11-13 млрд кубометрів газу, причому цей обсяг можуть закрити європейські постачальники палива. 

Демчишин чекає $500 мільйонів від Світового банку на закупівлю газу протягом 1-2 місяців

У січні поточного року Демчишин повідомив, що вартість імпортного природного газу для України з Європейського Союзу знизилася до 190 дол. за тис. кубометрів, що нижче тієї ціни, яку пропонує російський «Газпром» за своє паливо.

Читайте також

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку