Неділя,
31 липня 2016

Наші спільноти

Кабмін схвалив угоду з Австралією про співпрацю в ядерній енергетиці

В уряді зазначили, що Австралія є одним з найбільших світових видобувачів урану.

/ m.inforesist.org
Кабмін схвалив угоду з Австралією про співпрацю в ядерній енергетиці / m.inforesist.org

Кабінет міністрів схвалив проект угоди між Україною та Австралією про співробітництво в галузі використання ядерної енергетики в мирних цілях, йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

"Згідно з проектом документа, що Україна та Австралія підтверджують своє зобов'язання забезпечити сприяння досягненню мети нерозповсюдження ядерної зброї шляхом міжнародного розвитку та використання ядерної енергії в мирних цілях", - йдеться в повідомленні.

Підписати зазначену угоду уповноважено міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

В уряді зазначили, що Австралія є одним з найбільших світових видобувачів урану.

До кінця року частка АЕС у виробництві електроенергії складе 60% - Міненерговугілля

Як повідомляв УНІАН, Україна, де понад 50% всієї електроенергії виробляється на атомних електростанціях, хоче імпортувати урановий концентрат з Казахстану та Австралії.

На сьогоднішній день більше 95% ядерного палива для українських АЕС імпортується з Росії. Також Росія займає монопольне становище по збагаченню урану для потреб України.

Україна, прагнучи диверсифікувати джерела постачань енергоресурсів, реалізує програму з впровадження ядерного палива американської компанії Westinghouse на ядерні енергоблоки з реакторами ВВЕР.

"Енергоатом" і Westinghousе підписали угоду для впровадження американського палива на ЗАЕС

Крім цього, держкомпанія "Енергоатом", оператор всіх діючих АЕС в Україні, навесні 2015 року підписала з французькою енергетичною компанією AREVA контракт на постачання збагаченого урану, що також дозволить диверсифікувати постачання ядерних матеріалів для українських АЕС.

Читайте також

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку