REUTERS

Експорт нафти з Ірану в січні і лютому виросте більш ніж на 20 відсотків у порівнянні з середньодобовим показником минулого року до дворічного максимуму, повідомляє Reuters.

"Середньодобові поставки складуть близько 1,5 мільйона барелів в січні і 1,44 мільйона в лютому, причому січневий показник - максимальний з лютого 2014 року", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після скасування міжнародних санкцій на початку року уряд Ірану розпорядився збільшити видобуток нафти на 500 тисяч барелів на добу, щоб підвищити поставки на світовий ринок. Аналітики оцінюють надлишок нафти на ринку приблизно в 1 мільйон барелів на добу.

Відео дня

"Всі чекали, що Іран якомога швидше підвищить експорт. Він може це зробити, оскільки має багато нафти в плавучих сховищах", - сказав керуючий ризиками Mitsubishi Corp Тоні Нунан.

Читайте такожІран буде продавати нафту європейцям за ціною близько $17 за барель

Іран зберігає в танкерах близько 40 мільйонів барелів нафти. В основному це надлегка нафта, яку також називають конденсатом.

Основним ринком збуту для Ірану поки що є Азія, оскільки поставки в Європу можуть зрости лише після того, як іноземні судновласники вирішать питання зі страхуванням іранських вантажів.

Читайте такожІран готується стати конкурентом Росії на газовому ринку Європи

У січні середньодобові відвантаження в Азію складуть 1,24 мільйона барелів, а в лютому - 1,2 мільйона. Зокрема, до Китаю Іран планує відвантажувати в лютому в середньому 504 тисячі барелів на добу, що на 5 відсотків нижче, ніж в січні, а в Індії - 303 тисячі барелів на добу, що на 66 відсотків більше, ніж у січні. Відвантаження до Японії та Південної Кореї, ймовірно, знизяться з досягнутого в січні багатомісячного максимуму.