П'ятниця,
29 липня 2016

Наші спільноти

"Газпром" відновив постачання палива до Білорусі попри прохання уряду

Структура «Газпрому» відновила у березні експорт нафтопродуктів до Білорусі після майже повної зупинки в лютому. Припинити постачання просив віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович.

REUTERS
REUTERS

За даними залізничних експедиторів, ТОВ «Підприємство промислового залізничного транспорту» (входить в «Газпром») експортувало з початку березня в Білорусь 8,5 тис. т дистиляту газового конденсату (може використовуватися як дизельне паливо і під час виробництва високооктанового бензину). У лютому компанія експортувала всього 1,9 тис. т, а в січні — 15 тис. т.

"Нафтогаз" відповів "Газпрому": за І квартал вимагатиме близько $1 мільярда недоплати за транзит

Зниження експорту в лютому, швидше за все, пояснюється підсумками засідання урядової комісії з паливно-енергетичного комплексу (ПЕК). Її голова, віце-прем'єр Аркадій Дворкович, рекомендував «Газпрому» і «Татнефти» призупинити поставки нафтопродуктів в Білорусь, а Міненерго, Мінфіну і Федеральній митній службі (ФТС) доручив з'ясувати причини різкого збільшення поставок дочірніми підприємствами «Татннфти» і «Газпрому», випливає з копії протоколу комісії.

«Дочка» «Татнефти», ТОВ «Татнєфть-Транс», взагалі не експортувала нафтопродукти в Білорусь в лютому, свідчать дані експедиторів. Даних щодо поставок «Татнефть-Транс» у березні поки немає.

Представник «Газпрому» сказав РБК, що дочірні підприємства монополії збільшили поставки нафтопродуктів в Білорусь у 2015 році у зв'язку із сприятливою кон'юнктурою. Відновлення поставок в березні представник коментувати відмовився. У «Татнефти» ситуацію поки не коментують.

"Газпром" через скандал з "Туркменгазом" переключився на закупівлю газу в Узбекистані

Як повідомили РБК два учасники комісії з ПЕКу, проблему різкого зростання поставок нафтопродуктів підняв голова ФМС Андрій Бельянінов. Він говорив, що це призводить до скорочення надходжень до російського бюджету.

Обсяг поставок озвучений не був, сказав один з учасників наради. У протоколі сказано, що компанії повинні надати в уряд копії документів та розрахунків, пов'язаних із сплатою мита при постачаннях. Від профільних відомств Дворкович чекає доповіді про втрати бюджету.

Читайте також

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку