Неділя,
31 липня 2016

Наші спільноти

Рада ухвалила держбюджет-2016 з дефіцитом 3,7% ВВП

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект закону України про державний бюджет на 2016 рік з дефіцитом 3,7% ВВП і доходами 595 млрд грн. За відповідне рішення проголосували 263 народних депутати при необхідних 226.

Рада прийняла держбюджет на 2016 рік о 4 годині ранку / Фото УНИАН
Рада прийняла держбюджет на 2016 рік о 4 годині ранку / Фото УНИАН

Проект держбюджету був доопрацьований з урахуванням прийнятих законів. Представляючи оновлений проект бюджету міністр фінансів України Наталія Яресько сказала, що розробники законопроекту в цілому врахували близько 20 різних змін.

Зокрема, раніше передбачалося, що доходи бюджету складуть 601 млрд грн. Прийняття бюджету було ключовою рекомендацією Україні від основного кредитора - Міжнародного валютного фонду, підтриманою Мінфіном США та посольствами країн Великої сімки в Україні.

IFC вирішила виділити "Нафтогазу" $200 мільйонів на закупівлю газу

«Дефіцит залишається в рамках маяків МВФ», - сказала Яресько.

У свою чергу представник Бюджетного комітету парламенту Сергій Мельник зазначив, що Комітет підтримав пропозиції щодо змін і доповнень статей бюджету, включаючи перерозподіл коштів на програми Мінкультури, Міноборони та МОЗ.

«В цілому було подано понад 600 пропозицій. І до 1 березня Кабмін повинен подати проект змін до бюджету з урахуванням ресурсних пропозицій», - сказав Мельник.

Представник фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко, у свою чергу, підкреслив, що запропонований бюджет буде дуже складним.

«Але це не партійний документ. Це бюджет, який потрібен всій країні. Бюджет – це запорука того, що країна буде розвиватися. Хто проголосує «проти» скине країну до прірви анархії та безвідповідальності», - сказав Луценко, звертаючись до парламентаріїв.

Завершуючи обговорення проекту бюджету, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк висловив подяку всім парламентаріям за допомогу в роботі.

«Нам разом вдалося розробити акти законодавства, внесені урядом, краще і ефективніше, - сказав Яценюк. - Ми підтримуємо всі пропозиції депутатських фракцій, які спрямовані на економічну стабілізацію. Нам треба буде працювати і далі - не лише над цим бюджетом, але і над всіма реформами, як по податках, так і в медицині та освіті. І я залишаюся оптимістом. Ми здатні проводити реформи і досягати результату. Єдність – це наш запорука успіху».

Раніше Кабмін представив проект держбюджету, в якому незмінним залишилися показники держборгу – 1,5 трлн грн., показник держгарантій – 28,2 млн грн, доформування енергетичного спецфонду на рівні 700 млн дол., обсяг запозичень - 202,997 млрд грн. Прожитковий мінімум, згідно з оновленим документом, з 1 січня 2016 року також складе 1330 грн, з 1 травня - 1399 грн, з 1 грудня - 1496 грн. Розмір мінімальної зарплати: з 1 січня - 1378 грн, з 1 травня – 1450 грн, з 1 грудня – 1550 грн.

Крім того, 24 грудня Верховна Рада прийняла і затвердила ряд законодавчих змін, які стосуються системи оподаткування для виконання дохідної частини бюджету -2016.

Зокрема міністр фінансів Яресько на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook зазначала, що за результатами голосування прийняте зниження ставки ЄСВ у 2016 році до єдиної ставки в 22% і введена скасування утримання ЄСВ із заробітної плати (доходу) фізичних осіб. Також вводиться з 1 січня 2016 зниження ставок рентних платежів для видобування природного газу, скасовується з 1 січня 2016 спеціальний імпортний збір, звільняється від оподаткування міжнародна технічна допомога. З 1 січня запроваджується електронна акцизна накладна для детінізації ринку палива.

За словами Яресько, прийняті законодавчі акти дозволять провести верифікацію одержувачів соціальної підтримки і пенсій і значно підвищити ефективність використання державних коштів. На думку глави Мінфіну, уряд зміг досягти компромісу з Верховною Радою за ключовими змін до дохідної та видаткової частини бюджету, які дозволять розпочати низку важливих структурних реформ.

Читайте також

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку