Неділя,
24 липня 2016

Наші спільноти

"Дочки" російських банків в Україні заробляють на падінні курсу гривні - експерт

Частка російських банків в Україні на сьогоднішній день становить близько 18-20%.

REUTERS
REUTERS

Дочірні підприємства російських банків в Україні скуповують долари на українському ринку, що викликає подальше зростання курсу гривні до долара, заявив екс-заступник голови Національного банку України, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко під час брифінгу.

«Російські банки всі входять у пул «білих» банків, які допускаються в першу чергу і до ринку рефінансування, і до валютного ринку і скуповують долари. Коли вони купують долари, падає курс гривні, і на цьому вони заробляють. І перераховують зазвичай в материнські структури. За моїми розрахунками, це 100-150 млн дол.», - сказав він.

Таким чином, за словами експерта, Національному банку варто ввести обмеження, згідно з яким банки кожної окремо взятої іноземної держави зможуть займати частку не більше 8% в українській банківській системі, особливо, якщо мова йде про державні банки. Савченко підкреслив, що встановлювати ліміт на рівні понад 8% небезпечно, оскільки за умови одночасного вилучення більше 8% активів банківського обігу «банківська система зупиняється». У той же час він заявив, що виступає проти повної заборони присутності російських державних банків в Україні.

«Якщо мова йде про державні банки, то у нас тільки Росія має державні банки на території України. І тут можна поставити питання про перспективи заборони присутності державних банків інших країн на території України, особливо в умовах війни. Але я виступаю проти, тому що це просто призведе до зупинки української банківської системи», - сказав Савченко.

Згідно з оцінками експерта, частка російських банків в Україні на сьогоднішній день становить близько 18-20%.

Як повідомляв УНІАН, у вівторок, 19 січня, котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку до закриття торгів встановилися на рівні 25,00/25,25 грн/дол. Таким чином, девальвація гривні з початку року досягла 5%.

НБУ в березні 2015 року ввів ряд жорстких обмежень на валютному ринку для зупинки стрімкої девальвації гривні, яка в лютому знецінилася до долара США за офіційним курсом до нового історичного мінімуму на рівні 30,01 грн/дол.

Після введення обмежень та отримання першого траншу від МВФ у рамках нової програми, гривня менш ніж за два тижні зміцнилася і коливалася в межах 21-23 грн/дол. до жовтня. Національний банк з 18 вересня запровадив практику проведення регулярних аукціонів з купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку для поповнення золотовалютних резервів. У кінці жовтня котирування на міжбанку зрушилися у бік ослаблення гривні – до 23-24 грн/дол., у зв'язку з ніж з 30 жовтня Нацбанк змінив призначення аукціонів і також почав продавати валюту.

Бюджет України на 2016 рік передбачає курс гривні на рівні 24,1 грн за долар.

Читайте також

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку