Четвер,
28 липня 2016

Наші спільноти

Криза набирає обертів: У РФ зафіксовано зростання кількості протестних акцій працівників

За даними моніторингу трудових протестів Центру соціально-трудових прав, який ось уже вісім років щомісяця публікує свої дані, ще в грудні 2014 року в Росії був зафіксований стрибок кількості протестних акцій працівників більш ніж на 30%. Зазвичай наприкінці року кількість протестів знижувалася і раптом різко підскочила.

REUTERS
REUTERS

Про це пише "Газета.Ru".

Всього за рік зафіксовано 409 трудових протестів, на 40% більше, ніж торік, і на 76% більше, ніж середній показник 2008-2013 років.

Рекордним виявилося не тільки загальне число протестів. В рамках моніторингу особливо виділяються акції з повною або частковою зупинкою роботи, тобто радикальні протести, в ході яких працівники переходять від слів незгоди і демонстрації свого відчайдушного положення до конкретних дій.

Російські працівники 168 разів зупиняли роботу в знак протесту. Це на 73% більше, ніж торік, і на 87% більше, ніж у середньому за період 2008-2013 років. Збільшилася і частка акцій із зупинкою роботи в загальній кількості протестів. Зазвичай третина всіх протестів супроводжується зупинкою робіт, а в 2015 році цей показник збільшився до 41%.

Росія піде шляхом Венесуели й Ірану - ЗМІ

Головною причиною, що спонукала працівників протестувати, стали невиплати заробітної плати - 48% усіх виступів були пов'язані з цим, відзначає видання.

Причому в попередні роки частка невиплат, як причини протестів стійко знижувалася протягом останніх років. У 2008 році 58% виступів працівників були викликані цією причиною, і щороку її частка знижувалася аж до 2013 року - 29%.

Ъ: Росія готує пропозицію на $10 мільярдів щодо продажу озброєнь Саудівській Аравії

"Така тенденція породжувала надію, що таке ганебне для суспільства і економіки явище, як неплатежі, з часом зникне... Але вже в 2014 році частка неплатежів серед інших причин підскочила до 38%, а через рік стало остаточно ясно: тенденція переламалася, невиплати зарплати повернулися в наше життя і знову стали головною причиною протестів", - пише видання.

Як повідомляв УНІАН, Російський рубль вранці у понеділок, 18 січня, подолав нові мінімуми стосовно до американської та європейської валют на тлі падіння нафтових котирувань нижче 28 доларів за маркою Brent.

Читайте також

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку