Чума свиней не відступає: на Житомирщині виявили новий спалах АЧС

18:50, 18 квітня 2018
Агро
394 0
Ілюстрація REUTERS

В місті Бердичів Житомирської області зафіксовано черговий спалах небезпечного вірусного захворювання - африканської чуми свиней (АЧС), повідомляє Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

Читайте такожВ Україні можуть обмежити продаж несертифікованого домашнього м'яса

Згідно з повідомленням, 17 квітня в підсобному господарстві Бердичівської виправної колонії №70 була зареєстрована загибель свиней. Зазначається, що за результатами дослідження відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (р. Київ) встановлений діагноз АЧС.

Повідомляється, що проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, загалом з 2012 року в Україні було зареєстровано 326 спалахів АЧС, з них - 163 випадки лише за 2017 рік.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа раніше заявляв, що Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней, або 4 мільярди гривень, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 мільярда гривень, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС не становить загрози. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter