этот материал доступен на русском

Україна входить до ТОП-10 країн, які найбільше витрачають на продукти - експерт (інфографіка)

19:48, 24 травня 2018
Агро
620 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожМолоді овочі продають за рекордними цінами – вшестеро вищими за торішні

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook голова Української асоціації постачальників торговельних мереж.

"Якщо скласти витрати на харчування, сигарети та алкоголь, то наша країна входить до ТОП-5 держав світу з найвищими витратами. Українці, за даними Сполучених Штатів, витратили в 2016 році 38% від усіх доходів на продукти та 8,1% на алкоголь та сигарети. Тобто загальні витрати на ці дві групи склали 46,1%. Країною, де громадяни мають найменші витрати на продукти та шкідливі звички, є Сполучені Штати", - йдеться в повідомленні.

Експерт зазначає, що американці позаминулого року витратили лише 6,3% своїх доходів на харчування та 2% на алкоголь та сигарети, що складає загалом 8,3%. У Європі найменші витрати в британців – лише 8,1% на продукти та 3,8% на віскі та сигари. Останнє місце за дослідженнями в Нігерії, громадяни якої на все це витрачають майже 60%.

ТОП-10 країн, які найбільше витрачають на продукти / фото uspp.ua

"Наші сусіди поляки витрачають на харчування 16,5% та 6,2% пропивають. Китайці проїдають 22,5% та ще 2,3% платять за згубні звички. У Єгипті, до якого багато українців їздять відпочивати, 36,7% доходів витрачається на їжу та 4,5% на тютюн. Як би сказала одна знана людина в нашій країні – більше українців люблять їсти та пити лише нігерійці, кенійці та камерунці. Але лише за рахунок харчування, оскільки витрати на міцні напої та куріння в них у рази менше", - підкреслює він.

Читайте такожЧерешня з південних садів дорожчає вшестеро дорогою до Києва (відео)

Втім, як з'ясувалося, українці люблять не лише їсти, але й пити та палити. По сукупним витратам сімей на погані звички вони також входять до п’ятірки країн світу з найбільшими витратами. Вперед українці пропустили лише Естонію, Білорусь, Угорщину та Чехію. 

Дослідження за 2016 рік було опубліковано лише наприкінці 2017 року, тому є найсвіжішим. Вивчення витрат відбувається в 92 країнах світу. У витратах громадян на головні потреби не відбувається щорічно суттєвих змін. Так за п’ять років досліджень американці зменшили свої витрати на обидві статі на 0,5%, німці, навпаки, збільшили їх на 0,5%, а українці збільшили на 1,1%. Тобто за даними аграрного відомства США, у 2012 році громадяни нашої країни витрачали сукупно 45% на задоволення потреб у їжі та алкоголі. 

Оскільки такі тенденції є сталими, то це означає, що в найближчі роки витрати українців, порівняно з нашими доходами, не зменшаться. Навіть у разі покращення їх фінансового становища.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter