Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

У Мінагропроді не виключають, що через девальвацію хліб подорожчає до 10 гривень

Перший заступник міністра аграрної політики України Ярослав Краснопольський повідомив, що через девальвацію нацвалюти в травні може зрости вартість продовольчої пшениці, а це в свою чергу може призвести до зростання ціни на хліб до 10 гривень.

Весной хлеб может подорожать до 10 гривень / Фото УНИАН
Навесні хліб може подорожчати до 10 гривень / Фото УНІАН

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

"У травні минулого року ціна на продовольчу пшеницю становила 2500 грн/т. Враховуючи дворазову девальвацію національної валюти, прогнозована ціна на травень 2015 року - 4500-5000 грн/т, отже, ціна борошна буде сягати від 6 до 8 тисяч гривень за тонну. В результаті, максимальна кінцева ціна на хліб - 9-10 гривень", - сказав Краснопольський.

На думку чиновника, така ціна може призвести до негативних соціальних наслідків.

Також він назвав ще ряд ризиків, які можуть призвести до зростання ціни, а саме, стан озимих (близько 16% - слабких та зріджених посівів), військові дії, подорожчання матеріально-технічних ресурсів.

Потенційним фактором ризику є також можлива ревізія податкових пільг і введення спеціального мита на імпортні ресурси для забезпечення торгового балансу.

Скриншот
Скріншот

За словами Краснопольського, девальвація нацвалюти додатково сприяє експортній активності. «Сьогодні зернові запаси достатні, але ми не можемо прогнозувати обсяги майбутнього врожаю, адже перезимівля озимих ще не завершена і робити прогнози рано. Тому, дбаючи про продовольчу безпеку, держава шукає компромісні та цивілізовані шляхи стримування занадто активного експорту», - резюмував він.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку