Порошенко підписав закон про інформацію для споживачів харчових продуктів / фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко підписав закон про надання споживачам інформації про харчові продукти, ухвалений Верховною Радою в грудні 2018 року.

Читайте такожОбов'язкове маркування товарів латиницею відклали на два роки

Про це повідомив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

"Маємо повернутий із підписом президента України закон про інформацію для споживачів про харчові продукти", - написав він.

Бакуменко зазначив, що закон встановлює такі вимоги, як забезпечення розбірливості інформації, зокрема, до мінімального розміру шрифту, яким надається інформація про харчовий продукт. Законом також встановлено вимоги про надання інформації про алергени, вимогу про надання інформації про використання в харчовому продукті рафінованої олії або жирів рослинного походження, зокрема, пальмової олії. Крім того, закон встановлює вимоги про надання споживачеві інформації про те, чи піддавався продукт заморожуванню або розморожуванню, а також нового для України підходу до позначення термінів придатності в залежності від того, чи є харчовий продукт швидкопсувним.

Разом із тим, зазначив Бакуменко, закон встановлює заборону на використання інформації, яка може ввести споживача в оману, що поширюється також на рекламування та представлення харчових продуктів.

Бакуменко також підкреслив, що новий документ передбачає комплексне врегулювання всіх питань, пов'язаних із наданням інформації про харчові продукти. При цьому, кількість підзаконних актів, необхідних для впровадження нового підходу до надання інформації для споживачів, мінімальна.

Як повідомляв УНІАН, 10 липня 2018 року Верховна Рада підтримала законопроект про встановлення вимог про надання точної та зрозумілої для споживача інформації про харчові продукти в першому читанні.

6 грудня 2018 року Верховна Рада удосконалила маркування харчових продуктів і встановила вимоги про надання точної та зрозумілої для споживача інформації про харчові продукти.

За ухвалення відповідного Закону «Про інформацію для споживачів про харчові продукти» проголосував 231 народний депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів.