Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

МВФ рекомендує українській владі підвищити акциз на пиво і міцний алкоголь

А також посилити контроль за обігом спирту.

алкоголь / Фото УНИАН
МВФ рекомендує підвищити акцизи на пиво до 3,10 грн за літр / Фото УНІАН

Ключовий кредитор України - Міжнародний валютний фонд пропонує владі в рамках податкової реформи підвищити ставки акцизів на пиво і міцний алкоголь, а також посилити контроль за оборотом спирту шляхом оподаткування продажу чистого спирту з можливістю відшкодування платежів в разі виконання ряду умов. Про це йдеться у звіті Фонду, опублікованому на сайті організації.

«Рекомендуємо підвищити протягом двох років акцизи на пиво до 3,10 грн за літр (проти нинішньої ставки на 2,48 грн за літр - УНІАН), на вино - до 0,1 грн за літр (проти нинішньої ставки 0,01 грн - УНІАН), на міцний алкоголь до 123 грн за літр (проти нинішньої ставки в 105,8 грн за літр - УНІАН)», - йдеться у звіті. - Рекомендуємо оподаткувати реалізацію чистого спирту і запровадити податковий кредит замість податку з реалізованих алкогольних напоїв і системи векселів. Також рекомендуємо встановити нульову ставку для всіх продуктів з етилового спирту, не призначених для споживання громадянами, і передбачити відшкодування сплаченого податку».

У цьому контексті Фонд назвав одним з пріоритетних завдань посилення контролю за роботою держконцерну «Укрспирт» та інших суб'єктів підприємництва, пов'язаних зі спиртовою галуззю.

На думку аналітиків МВФ, в Україні існують широкі можливості підвищення акцизів, платежі за якими впали, в тому числі у зв'язку з девальвацією гривні та інфляцією.

«Україна могла б орієнтуватися на доведення ставок акцизів до показників, які використовуються в інших країнах регіону, - йдеться у звіті. - У той же час, слід підвищувати ставки акуратно, з урахуванням впливу на виробничі операції. Підвищення ставок акцизного податку сприяло б зменшенню негативного впливу споживання підакцизних товарів».

Причому МВФ переконані, що акциз на нафтопродукти можна залишити на нинішньому рівні - 13% і збільшити надходження за цією статтею доходів бюджету переважно за рахунок удосконалення адміністрування цього акцизу. «За оцінками представників ринку, сплати акцизів уникають близько 20% торговців паливом. Сформувалися різноманітні схеми ухилення від сплати податків шляхом контрабанди, перемаркування палива, виробництва фальсифікату», - підкреслили у МВФ. У Фонді також звернули увагу, що зменшити дію таких схем можна було б шляхом запровадження електронного адміністрування акцизів - за типом електронного адміністрування ПДВ.

МВФ пропонує новий механізм оподаткування доходів в Україні

Як повідомляв УНІАН, ставки акцизів на алкоголь, сигарети і нафтопродукти було підвищено з 1 січня 2016 року. Кабінет міністрів сподівається отримати 18,1 млрд грн від підвищення акцизів. Дані про обсяг сплаченого акцизу за 2015 рік поки що не надходили.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку