Четвер,
23 лютого 2017

Наші спільноти

Вартість весняної посівної в Україні зросла на третину

Експерти та представники агробізнесу наголосили, що важливим негативним фактором для посівної є недостатня кількість опадів.

REUTERS
REUTERS

Вартість весняної посівної кампанії для українських аграріїв у 2016 році зросла на 34% через девальвацію гривні та підвищення орендної плати на землю, і складе 90,1 мільярда гривень.

Про це повідомив генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Тарас Висоцький на прес-конференції в УНІАН.

"Погодні умови зими були помірними. Знизилися ціни на мінеральні добрива та паливо, були скасовані спеціальні імпортні мита. Тим не менш, дефіцит обігових коштів для проведення весняно-польових робіт залишається дуже значним. За оцінками УКАБ, він становить 15 мільярдів гривень. При цьому ситуація з банківським кредитуванням агросектору також дуже напружена, а збільшення податкового тиску на галузь штучно вимиває оборотні кошти, необхідні для фінансування польових робіт", - сказав він.

При цьому експерт зазначив, що вимоги банків до застави при кредитуванні агробізнесу є занадто жорсткими.

За словами директора компанії "Агродар" Романа Лещенко, присутнього на прес-конференції, проблемною для бізнесу залишається висока ставка кредитування.

"Банки готові кредитувати, підтримувати аграрний сектор. Але вони не називають ставку, за якою вони готові кредитувати. Я можу публічно сказати, що це фактично ставка близько 25%. Це з урахуванням прихованої комісії. Другий момент з точки зору кредитування - банки не беруть у заставу посіви", - підкреслив Лещенко.

Українські аграрії почали сівбу ярових зернових

Представник сімейного фермерського господарства Олександр Ващенко, також присутній на прес-конференції, у свою чергу зазначив, що для невеликих аграрних господарств банківське кредитування недоступне в першу чергу через вимоги до застави.

"Головна проблема дрібних господарств - ми знаходимося на своєму рівні, і нам складно вийти на той рівень застави, якого вимагають банки", - сказав Ващенко.

Крім того, експерти та представники агробізнесу наголосили, що важливим негативним фактором для посівної є недостатня кількість опадів.

Згідно з прогнозом УКАБ, в 2016/2017 маркетинговому році валовий збір зернових культур в Україні становитиме 56,8 мільйона тонн, що на 2,8 мільйона тонн менше, ніж у 2015/2017 маркетинговому році.

Українські аграрії повністю забезпечені ресурсами для посівної – Павленко

Як повідомляв УНІАН, раніше міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко заявляв, що українські аграрії забезпечені матеріально-технічними ресурсами для проведення весняної посівної - добривами, засобами захисту рослин (ЗЗР) та насінням у необхідному обсязі для планового проведення посіву.

Посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2016 року складе 26,7 мільйона га, що відповідає площам посіву 2015 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку