Туреччина готова підписати з Україною угоду про ЗВТ, але без сільського господарства

14:14, 13 квітня 2016
Агро
1207 0

У зв'язку з цим Україна не ставить конкретних термінів підписання угоди.

REUTERS

Туреччина готова підписати з Україною угоду про зону вільної торгівлі, але не хоче включати до неї розділ щодо сільського господарства.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав посол Туреччини в Україні Йонет Тезель в ході публічних дебатів “Україна — Туреччина: новий Чорноморський союз?”.

“Ми готові підписати цю угоду, але ми не хочемо включати туди сільськогосподарський розділ”, - сказав посол.

Він зазначив, що Туреччина провела переговори щодо укладення 32 угод щодо зоні вільної торгівлі з іншими країнами і завжди передбачала особливі умови для сільськогосподарської продукції.

Читайте такожУкраїна і Туреччина мають намір підписати угоду про ЗВТ до кінця року

В свою чергу, директор протокольного департаменту Міністерства закордонних справ Ольга Чубрикова зазначила, що Україна має політичну волю для підписання угоди про ЗВТ з Туреччиною, але керівництво України бажає, щоб цей документ був взаємовигідним, відповідав інтересам обох держав.

За її словами, у зв'язку з чим Україна не ставить конкретних термінів щодо підписання цієї угоди.

Вона також повідомила, щоб переговори на експертному рівні були пожвавлені і був сформований пакет проблемних питань, щодо якого сторони не можуть дійти згоди. Цей пакет має бути винесений на вищий політичний рівень для остаточного розв'язання проблем.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter