Кабмін запланував на 2017 рік пряму підтримку малих сільгоспвиробників

15:03, 24 червня 2016
609 0

На пряму адресну допомогу зможуть розраховувати виключно малі підприємства до 500 га.

REUTERS

Кабінет міністрів затвердив і направив до Верхової Ради основні напрями бюджетної політики на 2017 рік, які включив пряму підтримку малих і середніх сільськогосподарських виробників з бюджетів усіх рівнів в сумі до 1% від валового виробництва аграрної продукції за 2016 рік.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду. Коментуючи це рішення, прем'єр-міністр Володимир Гройсман поставив завдання перед Кабміном розробити формулу надання прямої державної допомоги, яка б враховувала ефективність виробництва на фермі.

"Важливо, щоб у бюджеті 2017 року була досить суттєва підтримка фермерських господарств, які виробляють національний продукт. Пріоритет – це маленькі та середні фермерські господарства. Ми маємо зробити формулу, яка визначатиме, що ми даємо підтримку на 1 га площі з коефіцієнтом виробленої продукції, тобто не просто стимулювати обробку землі, а й розширення виробництва, збільшення врожайності, поліпшення технологій, органічне виробництво, переробку і так далі", - сказав Гройсман.

Читайте такожУкраїнським селянам дозволили реєструвати сімейні фермерські господарства

Як повідомляв УНІАН, міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий раніше повідомляв про плани відомства закріпити обсяг підтримки агросектору в розмірі 1% від валового виробництва агропродукції на рівні окремого закону. За словами міністра, 2015 року сума обороту агропродукції склала близько 550 мільярдів гривень, відповідно мова йде про виділення з бюджетів близько 5,5 мільярда гривень.

Мінагропрод також планує отримати з держбюджету додаткові 450 мільйонів гривень на проекти з підтримки сільського господарства поточного року. Але, за словами міністра, аграрії зможуть отримати кошти тільки до весни.

На пряму адресну допомогу зможуть розраховувати виключно малі підприємства до 500 га.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter