Середа,
28 червня 2017
Наші спільноти

Голова Мінагропроду хоче збільшити держпідтримку фермерських господарств

Цього року передбачено 65 млн грн на фінансову підтримку фермерів. Міністр хоче, щоб на наступний рік ця сума зросла до 1 млрд грн.

Ілюстрація REUTERS
Ілюстрація REUTERS

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий ініціює збільшення суми державної підтримки українських фермерських господарств у 2018 році до 1 млрд грн з 65 млн грн у поточному році. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства. 

Кабмін затвердив механізм автоматичного розподілу дотацій аграріям

«У цьому році Укрдержфондом (Українським державним фондом підтримки фермерських господарств – УНІАН) передбачено 65 млн грн на фінансову підтримку фермерів. Однак мені б хотілося, щоб у наступному році ця сума зросла до 1 млрд грн. Якщо це вдасться зробити, тоді відбудуться якісні системні зміни і люди отримають оборотні кошти», - цитує прес-служба Кутового.

Згідно з повідомленням, у разі збільшення суми фінансової допомоги аудиторія одержувачів коштів також зросте. 

«Держпідтримку отримають ті, хто є фермерами в юридичному формулюванні. Також будуть встановлені обмеження за обсягом оброблюваних земель», - додала прес-служба.

Як повідомляв УНІАН, на початку лютого Кабмін затвердив порядок щомісячного пропорційного розподілу 4 млрд грн дотацій на підтримку аграрного сектору в 2017 році, покликаний компенсувати збитки сільгоспвиробників від скасування спецрежиму оподаткування ПДВ. Кошти ь надаватимуться сільгоспвиробникам, які займаються насамперед, тваринництвом, вирощуванням винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрових буряків. При цьому на підтримку птахівництва буде направлено не більш як 50% від загальної суми.

Глава Мінагропроду Тарас Кутовий стверджував, що в рамках прямої держпідтримки дотації отримають більш як 15 тис. малих і середніх виробників сільськогосподарської продукції.

Всього в поточному році на підтримку аграрної галузі уряд передбачив 5,4 млрд грн, що в 20 разів більше, ніж роком раніше, і становить 1% від валового виробництва сільгосппродукції. Дана норма про виділення 1% від аграрного ВВП закріплена у Бюджетному кодексі на 2017-2021 роки. За прогнозами глави Мінагропроду Кутового, в наступному році сума держпідтримки становитиме більш як 6 млрд грн.

Теги: держдотації

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку