Чума свиней: на Закарпатті зафіксували черговий спалах хвороби

12:30, 26 вересня 2017
Агро
32 0

Загалом з 2012 року на території України ветеринари зареєстрували 259 спалахів АЧС в 23 областях.

REUTERS

Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) в Закарпатській області, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Читайте такожЧума свиней в Україні: карантин діє в 21 населеному пункті 11 областей

Згідно з повідомленням, ветеринари зафіксували загибель заражених свиней у фермерському господарстві "Шнельцер і Ко" в місті Свалява.

Діагноз АЧС підтверджений лабораторними дослідженнями. Госпродпотребслужба не уточнює кількість заражених тварин.

У вогнищах захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Згідно з даними з відкритих джерел, з початку цього року в Україні зареєстровано 111 спалахів АЧС. Загалом з 2012 року і за станом на 26 вересня 2017 року на території України ветеринари зареєстрували 259 спалахів АЧС в 23 областях.

Як повідомляв УНІАН, уряд пропонує у 2018 році в 6 разів збільшити фінансування Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів для боротьби з небезпечними вірусними захворюваннями тварин, у тому числі африканською чумою свиней (АЧС). Таким чином, фінансування протиепізоотичних заходів наступного року може зрости до 687,2 мільйона гривень з 113,7 мільйона гривень в 2017 році.

Згідно з даними голови відомства Володимира Лапи, з моменту першої фіксації спалаху АЧС на території України збитки галузі свинарства від розповсюдження вірусу становлять понад 200 мільйонів гривень. Якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней, або 4 мільярди гривень, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 мільярда гривень.

За підсумками 2017 року голова Госпродпотребслужбы Володимир Лапа прогнозує в Україні 200-250 спалахів АЧС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter