Депутати заборонили продавати пиво у громадських місцях

12:50, 23 січня 2010
Агро
0 0

За порушення - штраф 3400 грн.

Виробники пива задоволені прийнятим напередодні Верховною Радою законом, що обмежує реалізацію і споживання слабоалкогольних напоїв та пива у громадських місцях, пише Дело.

Новий закон, який фактично прирівнює пиво до горілки, – зокрема, на нього поширюються ті самі обмеження, що й на горілку і сигарети, виявився дещо м`якшим, ніж хотілося виробникам горілки, що його лобіювали. Забороняються продажі пива і слабоалкогольних напоїв у транспорті. Поза законом також продаж хмільного напою на масових заходах. Причому, за порушення цих норм депутати встановили дуже високі штрафи 3400 гривень. Але головне обмеження – заборона на продаж хмільного напою в рундуках, виробникам пива вдалося прибрати із закону.

Пивовари погоджуються з необхідністю заборони продажу пива неповнолітнім, але висловлюють побоювання з приводу решти обмежень, прописаних у законі. "Ми підтримуємо закон у частині обмеження споживання пива неповнолітніми. Але в іншому обмеження дуже істотні", - сказала Галина Коренькова, гендиректор асоціації "Укрпиво".

Разом із тим, учасники ринку обережно говорять про заборону вживання алкоголю у громадських місцях – вони згодні із тим, що пиво краще пити у спеціальних закладах, але не виключають, що це призведе до зниження його продажів. "Ми не проводили досліджень на предмет того, який відсоток споживачів п`є пиво в громадських місцях. Можливо, це призведе до зниження об`сягів продажу пива. Але ми погоджуємося із тим, що пиво слід вживати у спеціальних закладах”, - сказав виконавчий директор ВАТ ПБК "Славутич" Ігор Товкач.

Рішуче агітують за обмеження споживання пива горілчані компанії. "Пиво за своєю суттю є слабоалкогольним напоєм. Закріплення цього статусу на законодавчому рівні і обмеження реалізації цієї продукції є логічним кроком. Це створює рівні умови доступу до різних видів алкогольної продукції", - відзначив директор Асоціації "Укргорілка" Іван Жолнер. 

Саме виробники горілки пролобіювали підвищення у червні 2009 року акцизів на пиво і вино з 0,31 гривень до 0,6 гривень за літр. Це автоматично підвищило вартість напоїв мінімум на 0,50 гривень. Горілчарі розраховують на те, що при однакових обмеженнях на продаж, а також при зростанні вартості пива (мінімальна вартість горілки становить 17,96 гривень за 0,5 літра) споживач зробить вибір на користь міцнішого алкоголю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter