Компанії з іноземними інвестиціями не зможуть купувати сільгоспземлі – юристи

13:30, 24 вересня 2012
0 0

В Україні компанії з іноземними інвестиціями не зможуть купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі адвокатського об'єднання Arzinger з посиланням на керівного партнера об'єднання Тимура Бондарева і старшого юриста Станіслава Герасименка.

Коментуючи прийнятий у першому читанні Верховною Радою 8 вересня ц.р. законопроект №11128, яким вносяться зміни до Земельного кодексу України, серед «мінусів» документа юристи відзначають розширення переліку осіб, яким не можуть передаватися у власність землі сільськогосподарського призначення.

Зокрема, крім іноземців, осіб без громадянства, іноземних компаній та іноземних держав, під заборону прямо підпадають і компанії з іноземними інвестиціями, а також міжнародні урядові і неурядові організації.

Крім того, права на землю вказаних вище осіб можуть бути примусово припинені у випадку, якщо вони не провели відчуження одержаної у власність землі протягом одного року.

Серед позитивних моментів документа юристи виділяють зрівняння українських компаній з іноземними інвестиціями у правах зі «звичайними» компаніями в частині придбання у власність земельних ділянок несільскогосподарського призначення (придбання за цивільно-правовими договорами, внесок у статутний капітал, отримання у спадок та інші випадки, передбачені законом) без необхідності отримання узгодження Кабінету міністрів / Верховної Ради України.

Також іноземні компанії зможуть купувати земельні ділянки несільськогосподарського призначення у межах населених пунктів не тільки для підприємницької (пов'язаної з отриманням прибутку) діяльності, але й просто для господарської діяльності (таким чином відкривається вікно для неприбуткових організацій).

«Ліквідація зайвих і економічно невиправданих перешкод для юридичних осіб за участю іноземного капіталу на володіння землями несільскогосподарського призначення є правильним кроком на шляху до створення міцної законодавчої бази для реалізації земельної реформи в Україні, що зрештою приведе до збільшення потоку інвестицій і прозорості в цій сфері», - вважають в адвокатському об'єднанні Arzinger.

Як повідомляв УНІАН, 18 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо отримання права власності на землю».

Законопроектом передбачається норма, згідно з якою іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки несільскогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільскогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на правах приватної власності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter