П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Україні радять вирішувати проблему експорту продукції до Росії за допомогою СОТ

Україні необхідно звернутися до СОТ для вирішення питання експорту тваринницької продукції до Російської Федерації. Таку думку висловила на прес-конференції в п'ятницю керівник аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник.

«Якби ще навесні, коли виникла проблема (з експортом української продукції до РФ - УНІАН), наші товаровиробники звернулися до уряду з проханням посприяти за допомогою механізмів Світової організації торгівлі (СОТ), то ця проблема не виникла б знову», - зазначила М.Колесник.

Вона пояснила, що уряд не може, згідно з міжнародними правилами СОТ, звернутися із заявою про тиск на деяких суб'єктів господарювання. Саме суб'єкти господарювання повинні звернулися до уряду з проханням вирішити це питання через СОТ.

Вона припустила, що суб'єкти господарювання бояться, що в разі звернення до СОТ, ставлення до них з боку Росії погіршиться.

Експерт асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Гагалюк зазначив, що в Україні працюють міжнародні компанії, які мають підприємства і в Російській Федерації, і вони побоюються, що в цьому випадку Росія застосовуватиме санкції до підприємств, розташованим не тільки на території України, але і в Росії.

М.Колесник висловила сподівання, що компанії все ж зважаться звернутися в СОТ, «інакше надалі фактично це ринок можна вважати втраченим». При цьому вона підкреслила, що Росія і Казахстан - це два основні ринки, куди Україна поставляє свою молочну та м'ясну продукцію.

«Через механізми СОТ і звернення до іншим її членів, Україна швидше зможе вирішити це питання... і це рішення буде остаточним», - вважає М.Колесник.

Як повідомляв УНІАН, Россільгоспнагляд із 4 жовтня вводить тимчасові обмеження на ввезення продовольчих товарів з ТОВ «Моліс», ТДВ «Глобинський маслозавод» (виробництво сирів, сухого молока і масла вершкового), ПАТ «Бель Шостка Україна» (виробництво сирів), ДП «М'ясокомбінат Зоря», ТОВ «Компанія «Зевс ЛТД» (виробництво яловичини і свинини), ТОВ «Данон Дніпро», ЗАТ «Лакталіс Миколаїв» (виробництво молочної продукції), ПАТ «АПК-ІНВЕСТ» (забій свиней, оброблення, зберігання, виробництво готової м'ясної продукції).

Крім цього, ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» виключено з Реєстру організацій та осіб, які здійснюють виробництво, переробку та (або зберігання підконтрольних товарів, що ввозяться на територію Митного союзу.

У відношенні продукції ТОВ «Істок», ПрАТ «ВО «Одеський консервний завод» і ТОВ «Інтерфлот» (виробництво рибних консервів), введено режим посиленого лабораторного контролю протягом трьох місяців з хіміко-токсикологічними показниками.

До Реєстру підприємств третіх країн за підсумками інспекції включені ТОВ «Морська перлина» (виробництво рибних консервів) і ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський» (забій та переробка птиці).

Як повідомляв УНІАН, на початку серпня Россільгоспнагляд виключив два українські підприємства - ТОВ «Атлантік» та ПАТ «Комбінат Придністровський» з реєстру організацій, що володіють правом ввозу продукції тваринного походження на ринок країн Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку