Вівторок,
22 серпня 2017
Наші спільноти

У парламенті зареєстрований черговий законопроект про обмеження продажу алкоголю

Народний депутат від фракції "Свобода" Михайло Головко пропонує Верховній Раді України встановити заборону на продаж алкоголю з 22 години вечора до 8 години ранку.

Відповідний проект закону "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення боротьби зі зловживаннями у сфері продажу, споживання й реклами пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв" зареєстрований у Верховній Раді.

Законопроект передбачає заборону на продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв у нічний час з 22.00 до 8.00, а також підвищує вік, з якого дозволяється продаж особі пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, - до 21 років. Крім того, вводиться обмеження на видачу кількості ліцензій на торгівлю алкоголем, а саме одна ліцензія на двадцять тисяч населення в населеному пункті.

Законопроект передбачає віднесення пива до алкогольних напоїв. Зазначений законопроект розширює перелік місць, в яких забороняється продаж пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Зокрема, це місця, визначені органами місцевого самоврядування; у радіусі менше 300 метрів від загальноосвітніх навчальних закладів; у дрібнороздрібній торговельній мережі; в малих архітектурних формах площею менше 50 кв. м; на території автозаправних станцій; у межах населеного пункту. Законопроект забороняє продаж пива, алкогольних і слабоалкогольних напоїв особам, які не досягли 21 року; особам, які перебувають у нетверезому стані; в борг або під заставу; а також жінкам з видимими ознаками вагітності.

Законопроект встановлює також заборону на споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у закладах торгівлі (крім спеціально відведених місць); на вулицях, у парках, скверах, в під'їздах, у підвалах, на дахах житлових будинків; на будівельних майданчиках, в місцях, де ведеться будівництво. Також законопроект зобов'язує власників громадських місць встановлювати спеціальні знаки заборони вживання алкоголю.

Крім того, законопроект передбачає посилення адміністративної відповідальності (збільшення розміру штрафів) за правопорушення, пов'язані з продажем алкогольних напоїв та їх споживанням, - зокрема за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами; за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його виробництва; виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів; розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у нетверезому вигляді; розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві; доведення неповнолітнього до стану сп'яніння.

Законопроект вносить зміни до Закону України «Про рекламу» щодо заборони на спонсорування теле-, радіопередач, театрально-концертних, спортивних та інших заходів з використанням знаків для товарів і послуг, під якими випускаються пиво та алкогольні напої. Також законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за систематичну (тричі на рік або частіше) продаж алкогольних чи слабоалкогольних напоїв або пива (крім безалкогольного) особам, які не досягли 21-річного віку шляхом доповнення Кримінального кодексу України статтею 304-1. Законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонений законом час шляхом доповнення Кримінального кодексу України статтею 304-2.

Підсудність вказаного злочину пропонується віднести до компетенції слідчих органів внутрішніх справ України.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку