Апеляційний суд Києва підтвердив багатомільярдний штраф АМКУ "Газпрому"

17:16, 14 березня 2018
Енергетика
587 0
Ілюстрація REUTERS

Київський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Києва про задоволення позову Антимонопольного комітету України про примусове стягнення з російського газового монополіста «Газпром» штрафу в 85,9 млрд грн за порушення конкурентного законодавства України, а також пені в розмірі 85,9 млрд грн за несвоєчасну сплату штрафу, повідомляється на сайті суду.

Читайте такожГройсман: "Газпром" винен Україні $8,5 мільярда

«Постановою від 13 березня 2018 року у справі № 910/18299/16 КАГС відмовив ВАТ «Газпром» у задоволенні апеляційної скарги і залишив без змін рішення місцевого суду про механізм виконання судового рішення», - сказано в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, в січні 2016 року Антимонопольний комітет України виставив «Газпрому» штраф майже на 86 млрд грн (близько 3,4 млрд дол.) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу. Рішення було прийнято в рамках виконання доручення уряду, а також у світлі офіційних звинувачень Європейської комісії, висунутих "Газпрому" у зв'язку з його домінуючою позицією на ринку Центральної та Східної Європи, що порушує антимонопольне законодавство ЄС.

Оскільки штраф не було сплачено, АМКУ пізніше подав до Господарського суду Києва позов із заявою про примусове стягнення штрафу і пені (розмір якої дорівнює сумі штрафу), а також про визнання зобов'язання припинити порушення антимонопольного законодавства. Господарський суд Києва задовольнив цей позов на початку грудня 2016 року.

Наприкінці лютого 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив без зміни рішення Госпсуду Києва про задоволення позову АМКУ. Рішення апеляційної інстанції стало приводом для «Газпрому» подати касацію.

У травні 2017 року Вищий господарський суд України відхилив касацію «Газпрому» на рішення Антимонопольного комітету про стягнення з російської компанії 171,932 млрд грн. Після цих рішень Міністерство юстиції розпочало арешт активів «Газпрому» в Україні, а також пошук правових механізмів для такого арешту активів компанії за кордоном. Також раніше глава Мін'юсту Павло Петренко заявляв, що на території України у "Газпрому" немає активів на суму 171 млрд грн.

При цьому «Газпром» продовжує оскаржувати рішення і дії державного виконавця, у зв'язку з чим звернувся до Апеляційного госпсуду Києва з відповідною скаргою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter