НАБУ провело обшуки в НКРЕКП / фото УНІАН

Співробітники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшук у приміщенні Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повідомила прес-служба регулятора.

Читайте також"Роттердам+" робить світло і тепло для українців на 40% дорожчими - ЗМІ

«НКРЕКП працює у штатному режимі. Комісія послідовна і відкрита у своїй діяльності і продовжує в рамках законодавства співпрацювати з правоохоронними органами, зокрема з НАБУ. Сьогодні проводився обшук. Комісія виконує всі законні вимоги слідчих», - наголошується у повідомленні.

Відео дня

У прес-службі НКРЕКП зазначили, що «комісія і раніше надавала всі документи і всі коментарі у справі, за якою ведеться розслідування. Розраховуємо на об'єктивність і неупередженість».

Як повідомляв УНІАН, у серпні 2017 року Національне антикорупційне бюро України почало кримінальне провадження, в рамках якого підозрюються голова і члени попереднього складу НКРЕКП, які, діючи в інтересах генеруючих компаній-операторів теплоелектростанцій, при формуванні оптової ринкової ціни необгрунтовано включили в неї формулу, завищують вартість енергетичного вугілля в тарифах на електроенергію (формула «Роттердам +»).

У НАБУ встановили, що такі дії НКРЕКП призвели до того, що генеруючі компанії-оператори ТЕС отримали надприбутки, а споживачі електроенергії понесли безпідставні витрати.

При цьому в документах бюро безпосередньо згадується формула «Роттердам+», що призвела до економічно необґрунтованого збільшення ціни на електроенергію, яку купувало у генеруючих компаній держпідприємство «Енергоринок».

У жовтні 2018 року НАБУ заявило, що отримало економічний звіт фахівців, який вказує на безпідставність застосування формули «Роттердам +», проте необхідно ще провести експертизу.

При цьому НАБУ повідомило, що встановлена сума незаконно стягнутих, фактично отриманих коштів унаслідок необґрунтованого застосування цієї формули становить 15 мільярдів гривень.

Довідка УНІАН. Формула «Роттердам +» була затверджена постановою НКРЕКП №289 від 3 березня 2016 року «Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії». Відповідно до неї, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, що виробляється ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). У НКРЕКП заявляли, що така методика розрахунку мала усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони АТО і позбавити Україну проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.