Україні виділять один мільярд доларів на купівлю газу – WSJ

12:56, 25 вересня 2015
Енергетика
969 0
оновлено

Міжнародні фінансові організації на чолі зі Світовим банком готують пакет фінансової допомоги загальним обсягом близько 1 млрд дол. для оформлення угоди з купівлі газуміж НАК «Нафтогазом України» і російським монополістом - компанією «Газпром»

Фото УНИАН

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

«Кошти, які будуть виділені частково у вигляді кредитів, частково - у вигляді гарантій, дадуть можливість усунути одну з центральних перешкод у питанні поставок газу, існуючих між Києвом і Москвою, і обумовлюють можливість дефіциту палива для європейських споживачів», - підкреслює видання.

Читайте також"Газпром" не буде застосовувати умову "бери або плати" до України до 31 березня 2016 року

У The Wall Street Journal наголосили, що європейські споживачі отримують до 80 млрд кубометрів палива через Україну. «І в українських газових сховищах має зберігається достатня кількість палива для того, щоб забезпечити необхідний для транзиту тиск, - зазначає видання. - 1 млрд дол. дозволить «Нафтогазу» купити придбати 5 млрд кубометрів газу в найближчі місяці, що збільшить загальний запас палива до 19 млрд кубів. Цього вистачить для проходження зими навіть в умовах низьких температур».

За даними The Wall Street Journal, половину з надаваних Києву коштів забезпечить Світовий Банк - близько 500 млн дол. Ще 520 млн дол. у вигляді гарантій надасть Європейський інвестиційний банк, причому відповідне рішення вже схвалене Радою директорів банку.

У WSJ також нагадали, що 30 вересня Рада директорів ЄБРР ухвалить рішення про виділення ще 300 млн дол. «Нафтогазу» на фінансування закупівель палива, і додатково близько 200 млн євро може бути виділено німецьким державним банком розвитку KfW.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 25 вересня Україна і Росія за посередництва Європейської комісії планують підписати угоду про організацію поставок російського газу в Україну для проходження опалювального сезону 2015-2016 років. Російська сторона вже заявила, що не буде застосовувати щодо України принципи «бери або плати». Водночас ціна палива залишається предметом обговорення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter