Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Reuters дізналося подробиці кібератаки на українські обленерго

Напад хакерів на Прикарпаттяобленерго може стати першим випадком, коли за допомогою кібератаки вдалося припинити електропостачання.

REUTERS
REUTERS

У грудні хакери здійснили проти українських постачальників електроенергії кілька потужних кібератак, здатних вивести їх з ладу.

Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства, мова йде про Прикарпаттяобленерго та ще як мінімум два підприємства, в мережах яких були виявлені ідентичні шкідливі програми.

Прикарпаттяобленерго повідомило про збій 23 грудня, внаслідок чого проблеми з постачанням електроенергії спостерігалися на території всієї області, включаючи Івано-Франківськ, пише «Ліга.Новини».

"Служба безпеки України звинуватила в кібератаці Росію, а Міністерство енергетики та вугільної промисловості створило спеціальну комісію, яка повинна була провести розслідування", - відзначає агентство.

Саме підприємство заявило тоді про "втручання" в роботу системи. Кремль ніяк не прокоментував інцидент.

За даними експертів комп'ютерної безпеки, напад на Прикарпаттяобленерго може стати першим випадком, коли за допомогою кібератаки вдалося припинити електропостачання.

"Вперше ми маємо доказ і можемо пов'язати шкідливу програму і конкретний збій у роботі системи", - заявив старший дослідник Trend Micro Кайл Вилойт.

В "Укренерго" пояснили, чому поки не мають наміру відновлювати подачу електрики до окупованого Криму

Хакери використовували шкідливе ПЗ на платформі BlackEnergy, що дозволило їм отримати доступ до мереж та інсталювати програму KillDisk, здатну видаляти і перезаписувати файли. Точне призначення KillDisk ще не встановлено: безпосереднє вчинення атаки або її маскування.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку