Вівторок,
28 лютого 2017

Наші спільноти

Єврокомісія зможе отримувати доступ до цін "Газпрому" для країн ЄС - Ъ

Єврокомісія зможе отримувати всю інформацію про комерційні контракти "Газпрому" в Європі, в тому числі про ціни.

REUTERS
REUTERS

За новими поправками до законодавства, всі міжурядові угоди з енергетики повинні узгоджуватися з Єврокомісією до їхнього підписання, а всі неєвропейські постачальники газу — повідомляти регулятору про параметри довгострокових контрактів, передає "КоммерсантЪ".

Зазначається, що в розпорядженні "Ъ" є два законопроекти Єврокомісії (ЄК), які повинні стати базовими документами для створюваного енергосоюзу ЄС.

Так, перший присвячений створенню механізму обміну інформацією про підготовлювані та укладені угоди у сфері енергетики. Другий - істотні поправки до Директиви про безпеку газових постачань від 2010 року, прийнятої у відповідь на російсько-українську газову кризу 2009 року.

Антимонопольний комітет України виставив "Газпрому" штраф на 85 мільярдів гривень

Згідно з першим документом, жодна країна ЄС більше не зможе укласти міжурядові угоди в енергетичній сфері без схвалення ЄК.

Тепер якщо країна ЄС захоче підписати з іншою державою міжурядову угоду в енергетиці, вона повинна повідомити ЄК про початок переговорів і регулярно повідомляти про їхній хід. ЄК отримує право надіслати на переговори свого спостерігача. Той, у свою чергу, може давати поради переговірникам, як зробити так, щоб документ не суперечив законодавству ЄС. Підсумкова угода має бути схвалена Брюсселем перед підписанням і перед ратифікацією.

При цьому нововведення не поширюються на комерційні контракти, і, щоб закрити цей пробіл, ЄК пропонує зобов'язати всіх партнерів постачальників газу з-за меж ЄС надавати дані про свої довгострокові (більше року) контракти на купівлю газу.

Повідомити потрібно буде термін дії контракту, мінімальні та максимальні добові, місячні та річні обсяги, точки здачі газу, а також контрактні умови припинення поставок.

Але ключове положення документа в тому, що ЄК зможе отримати доступ не тільки до нецінової інформації, але і до всього контракту цілком. Якщо він, на думку місцевого регулятора або ЄК, "може зашкодити безпеці поставок", Брюссель має право попросити такий контракт (а також всі додатки до нього) у покупця газу для оцінки впливу на безпеку".

Таким чином, Брюссель може отримати офіційний доступ до цін та індивідуальних для кожної країни формул "Газпрому".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини економіки

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку