REUTERS

Знижувати видобуток нафтові компанії не хочуть: це загрожує втратою частки ринку і вкладених у розвиток засобів, передає РБК.

Головне питання, яке хвилює нафтовиків, — скорочення або припинення видобутку в Росії на рівні січня 2016 року, розповіли джерела в "Газпром нефти", "Лукойлі" і "Башнефти".

Про заморожування видобутку міністр енергетики Олександр Новак попередньо домовився 16 лютого з трьома країнами ОПЕК — Саудівською Аравією, Катаром і Венесуелою.

Відео дня

Ще однією темою наради у Путіна має стати приватизація держактивів у нафтовій галузі, насамперед держчастки "Башнефти", - розповіли джерела.

Читайте такожВлада США відповіла ОПЕК: не будуть штучно регулювати нафтовий ринок

Третя тема, яку планують обговорити з президентом РФ нафтовики, — перспектива зростання податкового навантаження.

Варто зазначити, що серед запрошених на нараду у російського президента — глави "Роснефти" Ігор Сєчин, "Газпром нефти" Олександр Дюков, "Башнефти" Олександр Корсик, Лукойлу Вагіт Алекперов, гендиректор "Зарубежнефти" Сергій Кудряшов.

Раніше Росія, Саудівська Аравія, Венесуела і Катар домовилися про готовність зберегти видобуток нафти в середньому в 2016 році на рівні січня, якщо інші виробники приєднаються до такої ініціативи.

Міністр нафти Ірану Бижана Зангане заявив, що пропозиції заморозити видобуток нафти є "нереалістичними" і "сміхотворними".

Незабаром держсекретар ОПЕК Абдалла Салем Ель-Бадрі закликав США приєднатися до діалогу щодо заморожування видобутку.