Іран може почати поставки нафти і газу до України - посол

17:49, 25 квітня 2016
Енергетика
1326 0

Іран може почати поставки нафти і газу в Україну, а також готовий брати участь у модернізації українських нафтопереробних потужностей.

REUTERS

Про це заявив посол Ірану в Україні Мохаммад Бехешті-Монфаред на прес-конференції в Києві.

Читайте такожУ Росії назвали нинішню ціну нафти прийнятною

"Я думаю, існують перспективи (поставки іранського газу і нафти в Україну - УНІАН). Найкраща інфраструктура для цього - існуючі нафто- і газопроводи Іран - Туреччина - Європа", - сказав він.

За словами посла, Іран також планує брати участь у модернізації нафтопереробних заводів на території України, в тому числі - для розширення можливостей зберігання нафтопродуктів.

Як повідомляв УНІАН, у березні Україна й Іран домовилися про співпрацю в енергетичній сфері. 

Сторони домовилися про початок роботи над проектами участі українських підприємств у модернізації іранської енергетичної інфраструктури і тепло - та гідрогенерації. Зокрема, йдеться про будівництво і модернізацію електромереж 400 кВ. Також обговорювалася участь українських фахівців в обслуговуванні, модернізації та проектах безпеки Бушерської АЕС.

Іранська сторона висловила готовність до участі в модернізації української газотранспортної системи, організації поставок нафти до Одеси і газу з Південного Парса (район Ірану) через Туреччину та Україну до Європи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter