Гройсман доручив "Укргазвидобуванню" перейти на закупівлі через Prozorro

13:57, 11 травня 2016
Енергетика
364 0

Прем'єр доручив керівництву "Укргазвидобування" надати фінансовий та інвестиційний плани, перейти на закупівлі через Prozorro і допустити Держфінінспекцію для аудиту.

REUTERS

Прем'єр-міністр України за пропозицією міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва доручив керівництву державного підприємства "Укргазвидобування" на чолі з Олегом Прохоренко надати фінансовий план на 2016 рік, інвестиційний план на 5 років, максимально використати систему Prozorro для проведення закупівель і допустити Державну фінансову інспекцію для аудиту діяльності підприємства.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу.

"Перше – до кінця тижня надати фінансовий план "Нафтогазу України" і дочірніх підприємств на 2016 рік. Він відсутній сьогодні в Міністерстві економіки. Друге – протягом місяця підготувати інвестиційний план "Укргазвидобування" на 5 років з метою нарощування обсягів видобутку газу. Третє – відсутня стратегія ПАТ "Укргазвидобування" протягом двох місяців, яку ми вимагаємо. Четверте – забезпечити закупівлю всіх товарів, робіт і послуг через систему Prozorro. І не можна було в першому кварталі проводити закупівлі без системи Prozorro. Ми робимо мінімальні закупівлі і на цьому робимо піар. І останнє: коли Державна фінансова інспекція хоче перевірити будь-яке державне підприємство і не допускається два місяці – можуть бути наслідки. Це я звертаюся до керівника підприємства ("Укргазвидобування" Олегу Прохоренко - УНІАН). Прошу пана прем'єра ці доручення дати", - сказав Кубів.

Прем'єр-міністр погодився з такими пропозиціями.

"Я даю відповідні доручення", - сказав Гройсман.

У свою чергу присутній на засіданні уряду голова Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що проекти інвестиційного і фінансового планів "Нафтогазу" і "Укргазвидобування" вже розроблені, а затвердити їх має намір новий склад спостережної ради Національної акціонерної компанії, який сьогодні проводить перше засідання.

Також Коболєв закликав уряд затвердити політику власності "Нафтогазу", дочірньою компанією якої є "Укргазвидобування", з чіткими цілями і очікуваннями уряду від діяльності керівництва компанії.

"У свою чергу хотів би запропонувати найближчим часом розробити політику власності щодо "Нафтогазу". Мається на увазі – офіційно доопрацювати документ, якого в компанії ніколи не було. Це стратегічне бачення, це завдання, які уряд, як власник компанії, ставить перед керівництвом, тому що саме цей документ і повинен стати основою нашої стратегії", - зазначив Коболєв.

Читайте такожДля замовників держзакупівель у системі Prozorro запущено ще один інформресурс

Як повідомляв УНІАН, голова державного холдингу "Укргазвидобування" Олег Прохоренко 11 травня заявив про проведення обшуків в офісі компанії за участю СБУ і спецпідрозділу "Альфа". Він зазначив, що розглядає це як частину тиску на керівництво держкомпанії, яке триває близько трьох місяців із залученням Генеральної прокуратури.

В кінці березня Державна фінансова інспекція повідомила, що найбільша в Україні газодобувна компанія "Укргазвидобування" як і раніше перешкоджає роботі державних аудиторів і не допускає їх до виконання перевірки господарської діяльності підприємства, ініційованої Кабінетом міністрів України.

За словами Прохоренко, "Укргазвидобування" є лідером серед держпідприємств по впровадженню системи Prozorro і вже заощадила близько 1,6 мільярда гривень на проведення закупівель.

Читайте такожКабмін має намір впровадити систему держзакупівель Prozorro в іншій країні

Міністерство економічного розвитку і торгівлі на початку квітня закликало "Нафтогаз України" прискорити подання проекту фінансового плану підприємства на 2016 рік для затвердження його Кабінетом міністрів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter