Голова Міненерго РФ заявляє, що передумов для знижки на газ для України немає

12:57, 17 жовтня 2016
205 0

При цьому Олександр Новак зазначив, що РФ в режимі передоплати готова забезпечити необхідні обсяги для поставки в Україну.

REUTERS

Голова Міненерго Росії Олександр Новак заявив, що виставлена ціна на газ для України конкурентоспроможна, передумов для знижки немає.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "Росія 24".

"Що стосується знижки, зараз немає передумов для цього, тому що у відповідності з формулою ціни за чинним контрактом між "Газпромом" і "Нафтогазом" - ціна абсолютно конкурентоспроможна, і вона на рівні і навіть нижче цін, які зараз вкладаються на європейському ринку", - запевнив Новак.

При цьому він зазначив, що РФ в режимі передоплати готова забезпечити необхідні обсяги для поставки в Україну.

Голова російського Міненерго повідомив, що на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з энергосоюзу Марошем Шефчовичем в Стамбулі обговорювалося питання транзиту газу через Україну.

Читайте такожВідмова України закуповувати російський газ: Кремль провал переговорів звалив на "Газпром"

"Що стосується наявності газу в підземних газових сховищах - ми також обговорили це з єврокомісаром, ми бачимо ризики - цього року закачано менше, і є відставання по графіку навіть щодо минулого року. Наш український партнер розраховує на теплу зиму, але тут не можна допускати будь-яких ризиків, і нашим партнерам було б доцільно закачати додатково від 1,5 до 2 мільярдів кубометрів газу, щоб бути більш впевненими", - вважає Новак.

Як повідомляв УНІАН, Україна наприкінці листопада 2015 року відмовилася від закупівлі природного газу у "Газпрому". В цілому за 2015 рік наша країна подвоїла імпорт природного газу з Європи порівняно з 2014 роком - до 10,3 мільярда кубометрів, при цьому скоротивши в 2,3 рази закупівлю вуглеводнів з Російської Федерації.

За даними Державної служби статистики, в 2015 році Україна імпортувала 16,4 мільярди кубометрів газу, що на 15,8% менше, ніж у 2014 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter