Кабмін схвалив законопроект про створення Фонду енергоефективності

13:43, 07 грудня 2016
Енергетика
209 0

Фонд стане одним з стимуляторів росту економіки, оскільки зможе залучати інвестиції, а реалізація програм створить близько 75 тисяч нових робочих місць.

кабмін кабмин кму / УНИАН

Кабінет міністрів України схвалив проект закону про створення в Україні Фонду енергоефективності та направив його до парламенту. Відповідне рішення було прийнято в ході засідання уряду.

Представляючи законопроект, віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко зазначив, що фонд повинен стати ефективним інструментом реалізації програм ефективного споживання енергоресурсів у країні.

Читайте такожКабмін розраховує скоротити вдвічі споживання газу населенням через 10 років

"Сьогодні країна втрачає в мережах і житловому секторі близько 9 мільярдів кубометрів газу, який закуповується за валюту. При цьому обсяг споживання - близько 17 мільярдів. Україна може зменшити споживання до рівня, наприклад, Іспанії. При цьому власне Фонд енергоефективності дасть можливість економити", - сказав Зубко.

Він також підкреслив, що фонд стане одним з стимуляторів росту економіки, оскільки зможе залучати, в тому числі, інвестиційні кошти. А реалізація програм фонду створить близько 75 тисяч нових робочих місць. "У нас буде інший підхід до якості житлового фонду", - зазначив Зубко.

Як повідомляв УНІАН, концепцію роботи Фонду енергоефективності Кабмін затвердив у липні поточного року. За розрахунками уряду, вже 2017 року фонд може залучити близько 20 мільярдів гривень від міжнародних донорів, державного бюджету та приватних інвесторів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter