Гройсман: альтернативи антрациту з Донбасу не буде найближчі 1-3 роки

12:04, 21 лютого 2017
Енергетика
814 0

Прем'єр зазначив, що альтернативи антрациту, який видобувають на окупованій території Донбасу, не буде в найближчі 1-3 роки

Фото УНИАН

Альтернативи дефіцитному вугіллю антрацитної групи, яке видобувається на тимчасово непідконтрольній Україні території Донбасу, не буде в найближчі 1-3 роки, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду.

"У середньостроковій перспективі - один, два, три роки - у нас немає альтернативи антрацитовому вугіллю. Я думаю, що всі це розуміють, але можливо у когось є інша мета – довести Україну до відчаю", - сказав Гройсман.

Читайте такожУкраїнців просять економити світло: в "Укренерго" назвали "час Ч" для теплоелектростанцій

Як повідомляв УНІАН, Кабмін опрацьовує можливість скорочення споживання вугілля антрацитної групи вже до наступного опалювального сезону на 2,5-3 мільйона тонн за рахунок збільшення частки атомної енергетики та гідроенергетики в енергобалансі країни.

Крім того, прихильники блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу вимагають від депутатів Верховної Ради продовження блокади, а також прийняття закону про окуповані території.

"Блокадники" повідомили, що отримали офіційне запрошення  на перемовини від прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Відтак, вони висунули йому свої вимоги, а саме негайне звільнення полонених та прийняття закону, який забороняє торгівлю з непідконтрольними районами Донбасу.

Довідка УНІАН. Україна через бойові дії на сході країни відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якого сконцентрований у Донецькій і Луганській областях, районах, підконтрольних бойовикам. Дефіцит вугілля позначається на роботі електростанцій, які змушені знижувати виробничі потужності. Для стабільної роботи енергосистеми раніше дефіцитний антрацит імпортувався з ПАР. Особливо гостро постало питання постачання вугіллям теплової генерації після початку блокади поставки вугільної продукції із зони АТО, яка почалася наприкінці січня 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter