Заміна насосного обладнання дозволить стабілізувати обсяги видобутку нафти – "Укрнафта"

17:22, 20 квітня 2017
Енергетика
168

Компанія зараз завершує низку тендерів на закупівлю насосного обладнання для оновлення існуючого парку установок електроцентробіжних насосів.

false

Заміна насосного обладнання дозволить найбільшій нафтовидобувній компанії «Укрнафта» стабілізувати обсяги видобутку нафти в умовах обмеженого фінансування, повідомила прес-служба компанії.

Читайте також"Укрнафта" просить Гройсмана посприяти у вирішенні питання експорту нафти

Згідно з повідомленням, компанія зараз завершує низку тендерів на закупівлю насосного обладнання для оновлення існуючого парку установок електроцентробіжних насосів (УЕЦН). Підписання договорів та поставка обладнання очікується в другому і третьому кварталах 2017 року.

«Зокрема, компанія закупить 18 повнокомплектних УЕЦН, 121 секцію ЕЦН, 90 газосепараторов і 166 заглибних електродвигунів. «Укрнафта» залучила до тендерів чотирьох нових виробників обладнання, збільшивши конкуренцію між учасниками торгів, що відповідає стратегії компанії, спрямованої на підвищення якості та прозорості процесу закупівель», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що такі інвестиції є критично необхідними для забезпечення базових виробничих потреб, безпеки праці та безаварійної роботи устаткування, а також стабільних податкових надходжень.

«Минулого року компанія встановила більш продуктивні УЕЦН на 21 свердловині, які обслуговуються в нафтогазовидобувному управлінні «Долинанафтогаз», що дозволило збільшити сукупний добовий дебіт в 2,5 раза, до 145 тонн нафти на добу. Позитивний досвід з використання УЕЦН для інтенсифікації видобутку став основою для рішення про розгортання більш продуктивних УЕЦН на інших свердловинах компанії», – наголошується в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці жовтня 2016 року голова компанії Марк Роллінс повідомив, що «Укрнафта» звернулася до державних органів з ініціативою зниження ставки рентної плати за видобуток сирої нафти. 23 листопада 2016 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про внесення відповідних змін до Податкового кодексу. 20 грудня цей законопроект був розглянутий і проголосований у другому читанні. Його підтримали 235 народних депутатів. Згідно з прийнятими змінами, на сьогодні ставка ренти на видобуток нафти становить 29% (при розробці свердловин на глибині до 5000 м).

Після цього компанія заявила, що планований обсяг інвестицій в 2017 році буде в 5 разів перевищувати рівень 2016 року і досягне 2,5 млрд грн, які в тому числі будуть спрямовані на реформування бурових підрозділів і оновлення парку нафтовидобувного обладнання компанії.

За підсумками 2016 року «Укрнафта» стабілізувала видобуток сирої нафти і газового конденсату на рівні 4,2 тис. тонн на добу. За даними компанії, цього вдалося досягти в тому числі за рахунок використання установок ЕЦН.

Довідка УНІАН. «Укрнафта» – найбільша публічна нафтогазова компанія України. На її частку припадає близько 70% видобутку нафти і конденсату, а також 11% видобутку газу в Україні. «Укрнафта» є одним із найбільших гравців на роздрібному ринку нафтопродуктів України: компанії належать понад 560 АЗС по всій території країни.

Акції «Укрнафти» включені в лістинг Української біржі і фондової біржі ПФТС (Київ). Депозитарні розписки на акції «Укрнафти» торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter