Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

АналітикаForbes: "Нафтогаз України" повертає гроші європейцям, а вплив Росії зменшується

Україна повертає свої борги Європейського союзу. На цей раз "Нафтогаз", можливо, найважливіша компанія в країні, погасила кредит у 300 мільйонів доларів, наданий Європейським банком реконструкції і розвитку (рос.).

Фото УНІАН
Україна повертає свої борги Європейського союзу / Фото УНІАН

Про це пише Кеннет Рапоза в статті "Нафтогаз" України повертає гроші європейцям, а вплив Росії уменьшаетсяь", опублікованій на сайті видання Forbes.

Україна повертає свої борги Європейського союзу. На цей раз "Нафтогаз", можливо, найважливіша компанія в країні, погасила кредит у 300 мільйонів доларів, наданий Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР).

"Нафтогаз" використав кошти в період з липня по вересень, але варіант позики ЄБРР залишається відкритим до наступного року. І "Нафтогаз" заявив, що планує використовувати його, особливо в холодні місяці.

"Кредитна лінія ЄБРР – це не тільки доступний ресурс для купівлі газу в опалювальний сезон, але й важливий чинник реформи "Нафтогазу", - сказав генеральний директор Андрій Коболєв. В рамках умов позики ЄБРР стежить за впровадженням нових стандартів звітності, прозорості, екологічної та соціальної відповідальності у "Нафтогазі".

Україна використовувала недавній кредит для покупки 1,8 млрд. кубометрів газу, більша частина якого нероссийская. Всі ці гроші повернулися в Європу, де "Нафтогаз" уклав договір із швейцарською компанією Axpo Trading, державної чеської енергетичної компанією CEZ; Engie з Франції; Eni Trading & Shipping (Італія); і німецькі фірми RWE Supply & Trading GmbH і Uniper Global Commodities, всі вони виграли тендер на постачання газу компанії "Нафтогаз" за кредитом ЄБРР.

false
  Росія і Україна в даний час переживають складний розлучення в Лондонському арбитражеЛондонский арбітраж / Фото УНІАН

Росія була найбільшим постачальником природного газу в Україну. Але за останні пару років Україна віддалилася від свого основного постачальника "Газпрому" через суперечки про ціну, які зажадали міжнародного арбітражу. Росія і Україна в даний час переживають складний розлучення. Після повалення президента Віктора Януковича Україна намагалася йти по стопах Польщі, спираючись на Європу, а не на свого старого партнера.

В помсту Росія захопила Кримський півострів; за словами військових спостерігачів, так Володимир Путін намагався зберегти єдиний незамерзаючий порт на випадок вступу України в НАТО. Пізніше, етнічні росіяни і чеченці, часто підтримувані російським урядом, прагнули ізолюватися від Києва у східних провінціях, які, як відомо, є індустріальними центрами. Криза викликала економічне лихо в Україні і призвів до санкцій щодо Росії з боку США і Європи.

Ілюстрація REUTERS
Ілюстрація REUTERS

Зі свого боку, Росія також відвертається від України як свого основного транзитного маршруту в Європу. "Газпром" будує трубопровід до Європи через Туреччину з компанією "BOTAS Petroleum", і як і раніше шукає можливість побудувати трубопровід "Північний потік 2" через країни Балтії з такими великими європейськими партнерами, як "Shell Oil".

"Якщо цей трубопровід буде побудований, це стане серйозним ударом для нас", - сказав Коболєв в окремому телефонному інтерв'ю.

Заборгованість у розмірі 300 млн. дол. США була частиною другого раунду фінансування ЄБРР "Нафтогазу".

У першому етапі кредитної лінії "Нафтогаз" купив 1,7 млрд кубометрів газу, в основному, у постачальників ЄС.

Теги: Нафтогаз, Газпром

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку