Нацкомісія з тарифів допоможе Ахметову додатково заробити 10 мільярдів – експерт

15:56, 28 грудня 2017
Енергетика
531

Також, за словами експерта, рішення НКРЕКП про збільшення оптової ринкової ціни на електроенергію на 2018 рік призведе до зростання перехресного субсидування, для ліквідації якого доведеться підвищувати ціни для населення в 2,5 раза.

Ілюстрація REUTERS

Рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), про збільшення середньорічного значення оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію на 2018 рік порівняно з діючим значенням на 14,4% дозволить енергетичному холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова отримати додаткові 10 млрд грн.

Читайте такожВ Україні може знову подорожчати електроенергія

Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт у сфері енергетики Андрій Герус.

«А у пана Ахметова все добре. Згідно з сьогоднішнім рішенням його ДТЕК отримає додаткових понад 10 млрд грн в 2018 році. Можна буде ще щось скупити за півціни на приватизації, партію, область якусь. Добре, що є люди, реформи для яких приносять позитивний ефект. Заради цього і закон швидко змінювали», - написав він.

Також експерт зазначив, що це рішення комісії призведе до зростання перехресного субсидування, за якого ціни для населення штучно занижені в порівнянні з цінами для промислових споживачів, для ліквідації якого доведеться підвищувати ціни для населення в 2,5 раза.

«Отже, спочатку зростали тарифи для населення, аби зменшити перехресне субсидування. Тепер зростають для промисловості - збільшують перехресне субсидування. Потім, щоб ввести новий ринок, треба буде знову піднімати для населення, вже десь на 150%. Малоймовірно, щоб була любов до таких «реформ». Як бачимо, в основі всього не бажання правильної моделі ринку, а бажання намолотити більше грошей», - зазначив Герус.

Як повідомляв УНІАН, 28 грудня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, збільшила середньорічне значення оптової ринкової ціни на електроенергію на 2018 рік порівняно з діючим значенням на 14,4% - до 1,562 грн за МВт-год (без ПДВ). На основі цієї ціни розраховуються ставки тарифів для кінцевих споживачів, зокрема населення України.

Згідно з ухваленим рішенням, ОРЦ в першому кварталі зросте на 9,5% - до 1,495 грн/МВт-год (без ПДВ), з 1 квітня 2018 року – ще на 6,1% до 1,587 грн/МВт-год (без ПДВ). За інформацією регулятора, таке підвищення пов'язане зі зниженням частки найдешевшої, атомної генерації в балансі електроенергії на 2018 рік і збільшенням виробництва електроенергії на інших станціях, зокрема на ТЕС.

Для роботи теплової генерації, понад 70% якої належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова, наступного року буде потрібно імпортувати 4,2 млн тонн вугілля за цінами в діапазоні 90-110 дол. за тонну.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter