Порошенко про умови відновлення купівлі газу в Росії: якщо він буде дешевий, чесний – будь ласка

18:24, 28 грудня 2017
Енергетика
959 1

За словами президента, за останні два роки Україна стала незалежною і може дозволити собі вибирати, у кого купувати газ.

Порошенко назвав умови відновлення купівлі російського газу / фото УНІАН

Україна готова відновити поставки природного газу з Росії лише за умови, що вони будуть дешевими, чесними і не корупційними. Як повідомляє прес-служба президента України Петра Порошенка, про це він заявив, виступаючи під час робочої поїздки в Одеську область.

Читайте такожУ "Нафтогазі" розповіли, якою буде ціна майбутніх поставок газу від "Газпрому"

«Вони (Росія - УНІАН) стукають - може, візьмете наш газ? Та ні - у нас все в порядку. Якщо він буде дешевий, якщо він буде чесний, не корупційний - будь ласка», - сказав Порошенко.

За словами президента, за останні два роки Україна стала незалежною і може дозволити собі вибирати, у кого купувати газ.

Також він нагадав, що в минулому Україна перед новим роком вела складні переговори з Росією, під час яких наша країна звинувачувалася в тому, що «ми крадемо газ, ми не можемо забезпечити транзит».

«Чому ми пішли в суд (Стокгольмський арбітраж - УНІАН) тільки зараз? А до цього все лаяли цей контракт, але в суд ніхто не йшов. Тому що на голці були. І тільки зараз ми рішучими діями виграли це, забезпечивши нашу енергетичну незалежність, забезпечивши справедливу ціну назавжди. Це важлива перемога», - сказав Порошенко, додавши, що згідно з рішенням Стогкольмского арбітражу, «Нафтогазу України» вдалося знизити ціну газу порівняно з тією, що була прописана в контракті з «Газпромом», на 130 дол. за тис. куб. м.

«Уявіть собі, в чиї кишені йшли ці 130 доларів. І 45 млрд (дол. - УНІАН) коштів згідно з умовою «бери або плати», що була в цьому контракті», - додав глава держави.

Як повідомляв УНІАН, 31 травня цього року Стокгольмський арбітраж ухвалив перше рішення в рамках спору «Нафтогазу» і «Газпрому» за контрактом на закупівлю газу. Арбітраж задовольнив вимогу української компанії про перегляд ціни за укладеним у 2009 році контрактом з 2014 року, скасував зобов'язання України щорічно купувати 52 млрд куб. м газу або оплачувати його вартість (принцип «бери або плати»), а також повністю скасував заборону з боку «Газпрому» на реекспорт газу.

22 грудня «Нафтогаз» отримав остаточне рішення арбітражу, яким суд задовольнив всі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у «Газпрому» в другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 дол. за тис. Куб. м; відхилив вимоги російської сторони відповідно до принципу «бери або плати» на суму 56 млрд дол .; знизив обсяг газу, який «Нафтогаз» в 2018-2019 роках буде зобов'язаний купувати у «Газпрому», з 52 до 5 млрд куб. м на рік. Також «Нафтогаз» не має платити за газ, який «Газпром» постачав на окупований Донбас. Порошенко назвав це рішення історичною перемогою, яка врятувала Україну від дефолту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter