Податкові нововведення: для безакцизного імпорту нафтопродуктів вводяться векселя

11:30, 23 січня 2018
Енергетика
114 0

Вексель вважатиметься погашеним, якщо імпортер доведе, що нафтопродукти були використані як сировина в хімічній промисловості.

Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів України затвердив порядок випуску та обігу податкових векселів, які будуть використовувати підприємці при імпорті нафтопродуктів без сплати акцизу - коли вони використовуються як сировина для хімічної промисловості.

Читайте такожСкільки коштує заправити авто: ціни на АЗС за тиждень зросли майже на 80 копійок

Відповідну постанову уряду від 17 січня опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр".

Згідно з документом, суб'єкт господарювання, яка ввозить нафтопродукти без сплати акцизу з метою його використання як сировини в хімічній промисловості, повинно надати контролюючому органу вексель на суму акцизного податку. Підставою для взяття векселя на облік є довідка про прогнозований обсяг імпортованих нафтопродуктів. При цьому вексель вважається погашеним, якщо підприємство на підставі первинної документації доведе, що нафтопродукти були використані як сировина в хімічній промисловості.

Як повідомляв УНІАН, за даними Державної фіскальної служби, Україна в 2017 році імпортувала нафтопродуктів на 4,159 мільярда доларів, що на 27,3% більше, ніж в 2016 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter