Україна шукає партнера для управління ГТС - продовжила термін прийому заявок

14:42, 05 лютого 2018
Енергетика
188 0
Ілюстрація REUTERS

Україна продовжила до початку березня строк прийому заявок від міжнародних газових компаній, які бажають взяти участь у конкурсі з відбору іноземного партнера для спільного управління українською газотранспортною системою і збереження рівня транзиту російського газу.

Читайте такожКабмін відсторонив "Нафтогаз" від переговорів з потенційними партнерами з управління ГТС

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив радник міністра енергетики та вугільної промисловості України Максим Білявський.

«Україна продовжила строк прийому пропозицій від потенційних партнерів із управління ГТС до 1 березня 2018 року», - написав він.

Як повідомляв УНІАН, на початку листопада 2016 року Кабмін прийняв рішення про створення нової компанії - оператора ГТС - акціонерного товариства «Магістральні газопроводи України». Водночас менеджмент національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України» створив у структурі діючої держкомпанії «Укртрансгаз» нову філію - «Оператор ГТС України».

Раніше у держхолдингу заявили, що відділення ГТС у нову юридичну особу і залучення європейського партнера до її управління необхідне для того, щоб європейські компанії змогли в майбутньому купувати газ на східному кордоні України, а потім транзитом передавати його на європейський ринок, таким чином, зберігши обсяги транзиту після завершення чинного контракту з «Газпромом».

У «Нафтогазі» очікують завершити процес відділення ГТС і залучити до її управління іноземного партнера в 2018 році. У січні цього року Кабмін відсторонив менеджмент «Нафтогазу» від процесу пошуку партнера, включивши до відповідальної робочої групи лише голову наглядової ради компанії Клер Споттісвуд.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter