Прем'єр Угорщини заявив про завершення в країні "ери газової монополії" Росії

02:34, 10 лютого 2018
Енергетика
1472 0
Віктор Орбан / REUTERS

Відповідну заяву Орбан зробив у Будапешті після зустрічі з прем'єр-міністром Сербії Аною Брнабич, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на AP.

Читайте такожРосія шляхом ядерної угоди з Угорщиною намагається розколоти Євросоюз - ЗМІ

Угорський прем'єр вказав, зокрема, на поступ у реалізації двосторонньої угоди з Румунією з метою поставок румунського газу до Угорщини. Цей проект дозволить Будапешту в майбутньому купувати понад 4 мільярди кубічних метрів румунського газу на рік.

Як зазначив Орбан, очікується, що блакитне паливо з сусідньої країни в 2021-22 роках забезпечуватиме понад 50 відсотків потреб в імпорті газу Угорщини.

Він наголосив, що реалізація домовленостей ставить Угорщину в значно краще "геостратегічне становище". Крім того, це означатиме також "цілком нову ситуацію не лише для Угорщини, а й для регіону". Орбан також уточнив, що угорська частина газопроводу вже збудована, а румунська гілка ще зводиться.

На сьогодні Угорщина практично повністю залежить від російських поставок газу та нафти. Крім того, російські компанії займаються спорудженням єдиної в Угорщині АЕС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter