"Газпром" став монополістом на польському ринку

10:50, 29 січня 2010
Енергетика
0 0

Повідомляють ЗМІ

Російська компанія "Газпром" і польська PGNiG остаточно узгодили умови нового довгострокового контракту до 2037 року.

Як повідомляє Лента.ру з посиланням на агентство Dow Jones, "Газпром" зобов`язався поставляти до Польщі до 10,2 мільярдів кубометрів газу за польськими стандартами щорічно (11 мільярдів кубометрів за російськими стандартами).

Враховуючи, що всього в Польщі споживається 14 мільярдів кубометрів, із яких 30 відсотків країна видобуває самостійно, "Газпром" став фактично одноосібним експортером газу до Польщі. Про це пише польський портал Parkiet.com. У 2008 році "Газпром" продав до Польщі понад вісім мільярдів кубометрів.

За даними РІА “Новости”, сторони також узгодили й умови транзиту газу. Тепер "Газпром" взагалі не повинен буде платити за транспортування газу територією Польщі, проте натомість він знизить ціни на газ для PGNiG.

Газ до Польщі з Росії поставляється за довгостроковими контрактами за договором від 1993 року й поправками від 2003 року. Термін попереднього контракту з Польщею закінчувався в 2022 році. Його було вирішено продовжити на 15 років ще в жовтні 2009 року, проте деталі нового договору відомі не були.

У Польщі "Газпрому" належить 48 відсотків компанії Europolgaz, оператора місцевої ділянки газопроводу "Ямал-Європа". Ще 48 відсотків належало самій PGNiG, а 4 відсотки - приватним інвесторам. У 2009 році "Газпром" ініціював переговори про збільшення своєї частки в Europolgaz, а в жовтні міністр енергетики Росії Сергій ШМАТКО заявив, що домовленості було досягнуто. Це відкрило шлях до підписання документів про збільшення поставок газу до Польщі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter