Створення консорціуму з управління українською ГТС незаконне

14:16, 22 березня 2010
Енергетика
3 0

Лідер об'єднаної демократичної опозиції Юлія ТИМОШЕНКО заявляє, що створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою буде незаконним.

Як повідомили УНІАН в прес-службі БЮТ, таким чином Ю.ТИМОШЕНКО прокоментувала заяви представників офіційного уряду про намір створити газовий консорціум.

"Усі іноземні партнери, яким нинішні "чиновники" з України запропонують створити консорціум з управління газотранспортною системою нашої держави, повинні знати, що ця пропозиція є незаконною і суперечить національним інтересам України", - підкреслила Ю.ТИМОШЕНКО.

Лідер опозиції також попередила нинішній уряд про майбутню відповідальність за незаконні дії. "Нинішня влада - не вічна, відповідальні політики повернуться до державного керма і відмінять антидержавні угоди, якщо вони будуть підписані. Здавати в управління ГТС - все одно, що здати в управління Україну", - переконана вона.

Ю.ТИМОШЕНКО нагадує, що ще 2007 року Верховна Рада за ініціативою БЮТ ухвалила закон, яким заборонені які-небудь форми відчуження української газотранспортної системи.

Лідер опозиції також підкреслила, що підписаний під час її керівництва урядом України газовий контракт з Росією про постачання і транзит природного газу забезпечує європейську схему ціноутворення, виключає з цього процесу яку-небудь політику, деполітизує газові стосунки з Росією, а отже - укріплює державну незалежність України. Крім того, цей контракт не впливає на ціну на газ для населення, яке може повністю забезпечувати газом власного видобутку.

"Тому консорціум потрібний оточенню ЯНУКОВИЧА – українським олігархам, які через всілякі політичні поступки, які є цинічною торгівлею незалежністю і державним суверенітетом, прагнуть отримати надприбутки і продовжити процес привласнення стратегічної власності держави", - заявила Ю.ТИМОШЕНКО.

Як повідомляв УНІАН, перший віце-прем'єр-міністр України Андрій КЛЮЄВ 19 березня в Запоріжжі заявив, що уряд ініціює передачу української газотранспортної системи в концесію.

"Керівництво держави Україна, яке зараз пішло у відставку, вело неправильну політику: замість того, щоб залучати наших партнерів працювати через Україну, ми постійно останні 5 років шукали ворогів. А в результаті ми можемо отримати таке, що через 5-7 років після закінчення будівництва Північного і Південного потоків наша газотранспортна система буде не потрібна ані Росії, ані країнам Євросоюзу. Тому що всі постачання газу з Росії до Євросоюзу підуть в обхід України. Нашу існуючу газотранспортну систему можна буде порізати на металобрухт, не більш того", - заявив А.КЛЮЄВ.

Тому, сказав перший віце-прем'єр, щоб уникнути такого результату, тепер ініціюють створення потрійного консорціуму України, Росії і Євросоюзу і подальшу передачу української ГТС в концесію.

Завтра, 23 березня, делегація уряду України планує відвідати Москву для проведення газових переговорів. У складі делегації буде нове керівництво паливно-енергетичного комплексу України.

На переговорах планують обговорити питання створення газотранспортного консорціуму, надання російській стороні можливості продавати газ безпосередньо споживачам України, ув'язавши це зі зниженням ціни на газ для України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter