Україна вивчить потенціал вуглевидобувної галузі Монголії

11:36, 18 жовтня 2011
Енергетика
1 0

Міністерство енергетики і вугільної промисловості України створило експертну групу для вивчення потенціалу вуглевидобувної галузі Монголії.

Про це сказано у наказі міністерства від 12 жовтня №614, текст якого оприлюднено на урядовому порталі.

Згідно з документом, експертній групі доручено забезпечити підготовку пропозицій щодо участі української сторони в розвитку зазначеної галузі, а також пропрацювати з монгольською і російською сторонами можливості реалізації трибічних проектів з вуглевидобування на території Монголії.

Експертну групу, до якої включені представники Міненерговугілля, Мінприроди, Мінекономрозвитку і спеціалізованих проектних шахтобудівних організацій, очолив заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Ігор ПОПОВИЧ.

У документі сказано, що експертна група створена за дорученням Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА від 8 вересня. Президент, зокрема, доручив міністерству забезпечити реалізацію домовленостей, досягнутих під час державного візиту в Україну в червні Президента Монголії Цахіагійна ЕЛБЕГДОРЖА.

Як повідомляв УНІАН, за підсумками візиту в Україну Президента Монголії у червні Президент України заявив, що Україна вивчає питання про відкриття в Монголії спільних підприємств з видобутку корисних копалин.

За його словами, може йтися про видобуток вугілля, уранової руди, яка є паливом для атомних електростанцій, про видобуток сировини для мінеральних добрив. При цьому В.ЯНУКОВИЧ не виключив, що Україна відкриє на території Монголії відповідні переробні підприємства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter