Четвер,
24 серпня 2017
Наші спільноти

Moody's підтвердило рейтинг ДТЕК

Рейтингові дії Moody's продиктовані зниженням суверенного рейтингу України.

Рейтинг ДТЕК может быть выше рейтинга Украины
Рейтинг ДТЕК може бути вищим від рейтингу України

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підтвердило рейтинг холдингової компанії енергохолдингу ДТЕК - DTEK Holdings B.V (Нідерланди) на рівні "Caa1" з негативним прогнозом.

Про це йдеться в повідомленні рейтингового агентства, опублікованому на його офіційному сайті.

«Рейтингові дії Moody's продиктовані зниженням суверенного рейтингу України до «Саа2» з негативним прогнозом, хоча рейтинг суверенних євробондів України залишився на рівні «Саа1», - йдеться в повідомленні агентства.

На думку аналітиків агентства, рейтинг ДТЕК багато в чому обумовлений прив'язкою до суверенних рейтингів України, водночас, стійке становище компанії, вертикальна інтеграція організації бізнесу та зменшення частки позикового капіталу могли б зумовити встановлення рейтингу компанії вище від суверенного.

Moodys знизило рейтинги Києва і Харкова слідом за рейтингом України«Визначаючи прогноз за рейтингами як негативний, Moody's вважає, що ДТЕК очікує подальше зниження корпоративних рейтингів. Більш того, рейтинг і прогноз за рейтингом може бути підвищено у разі підвищення суверенних рейтингів і прогнозів за рейтингами для України в цілому, а також у разі, якщо ДТЕК буде демонструвати хороші виробничі результати і збільшить експортну виручку», - підкреслили в Moody's.

Водночас, зниження корпоративних рейтингів, за даними Moody's, також можливе у випадку зниження суверенних рейтингів або погіршення фінансового становища компанії, зокрема через погіршення платоспроможності споживачів в Україні.

Як повідомляв УНІАН, 1 лютого міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило суверенний кредитний рейтинг України до рівня «Caa2» з «Caa1» з негативним прогнозом. Причинами зниження рейтингу агентство назвало ескалацію соціального і політичного напруження в країні, підвищений ризик різкого зростання потреб у зовнішній ліквідності і непередбачуваність зовнішньої підтримки з боку Росії.

При цьому негативний прогноз агентство обумовлює високим ризиком зовнішньої ліквідності, навіть в умовах надання фінансування з боку Росії згідно з озвученими планом. У Moody's не очікують, що в середньостроковій перспективі ситуація в Україні може змінитися в кращу сторону. Серед факторів, які можуть стати вирішальними для подальшого пониження рейтингу України, названі: продовження політичного протистояння, зростання насильства, відмова Росії від надання кредиту в обсязі 15 млрд дол., істотне зниження обсягів золотовалютних резервів.

Разом з тим, слідом за суверенним рейтингом країни, Moody's знизило рейтинг Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами до рівня «Caa2» з «Caa1», а також рейтинги Києва і Харкова.

ДТЕК - найбільша приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). ДТЕК делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи СКМ, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку