Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Депутати пропонують повернути ПДВ на імпорт газу

Відповідний законопроект був зареєстрований 11 березня  

Газопровод
Депутати пропонують повернути ПДВ на імпорт газу

Депутати від партії «Батьківщина» Андрій Сенченко і Лідія Котеляк пропонують Верховній Раді повернути стягнення ПДВ на імпорт природного газу.

Відповідний законопроект був зареєстрований депутатами 11 березня.

Згідно з пояснювальною запискою, парламент 28 січня 2014 року вніс зміни у Податковий кодекс України, яким скасував стягнення ПДВ під час імпорту газу. Такі законодавчі зміни були обґрунтовані прагненням знизити податкове навантаження на НАК «Нафтогаз України» з метою поліпшення фінансового стану підприємства для можливості платити за російський газ.

Однак, як зазначають депутати Сенченко і Котеляк, від сплати ПДВ звільнялися не тільки НАК «Нафтогаз України», але й «інші суб'єкти господарювання (в тому числі й приватні), які не є уповноваженими суб'єктами щодо формування ресурсу природного газу для населення і споживачів України».

«Таким чином, приватні суб'єкти господарювання отримують податкові преференції, за рахунок чого виникають надприбутки від торгівлі природним газом, через що бюджет недоотримає значну суму доходів», - йдеться в документі.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, якщо в 2014 році буде імпортовано 27,3 млрд кубометрів природного газу, а ціна на газ у другому кварталі 2014 року складе 368,5 доларів за 1000 кубометрів (за курсом 9,21 грн.) - ввізне ПДВ складе мінімум 18,5 млрд гривень.

Довідка УНІАН. У 2013 році поставками газу до України займалися: енергетичний холдинг Ріната Ахметова ДТЕК (з території Угорщини), компанія Сергія Курченко СЕПЕК (також з території Угорщини), компанія Дмитра Фірташа Ostchem (з території РФ), а також державна НАК «Нафтогаз України» (з Польщі та Росії).

В першому кварталі 2014 року поставками газу до України займається держхолдинг НАК «Нафтогаз України» за отримання в кінці минулого року значної знижки, більш ніж на третину, від «Газпрому». Однак, російський газовий монополіст вже заявив про повернення до колишніх цін на паливо з 1 квітня 2014 року, що знову може позбавити «Нафтогаз» монопольного становища на ринку газу України.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку