США погрожують вжити заходів для зупинення "Північного потоку-2"

"Ми ще не застосували всіх інструментів, які могли б серйозно підірвати або зупинити цей проект", - зазначив посол США в ЄС.

Вашингтон не вичерпав способи тиску для зупинки будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це у вівторок, 13 листопада, в Брюсселі заявив посол США в ЄС Гордон Сондленд.

Про це пише Deutsche Welle.

"Ми ще не застосували всі інструменти, які могли б серйозно підірвати або зупинити цей проект", - зазначив він. Сондленд висловив надію, що "опозиція проекту надасть відповідний вплив". Але якщо це не вдасться, то у Дональда Трампа ще "багато-багато інших інструментів", додав він, відмовившись конкретизувати, про що йде мова.

У той же день канцлер ФРН Ангела Меркель під час своєї промови перед Європарламентом виступила на захист проекту "Північний потік-2". Вона підкреслила, що газ з Росії потрібен як перехідна сировина у боротьбі зі зміною клімату - "особливо в такій країні, як Німеччина, яка не збирається використовувати атомну енергію". Меркель одночасно підкреслила, що вона докладає зусиль, щоб Україна не перестала бути країною транзиту газу.

 Читайте такожУ США заявили, що Україна і ЄС не повинні стати заручниками "Північного потоку-2"

Як повідомляв УНІАН, проектом «Північний потік-2» передбачені будівництво та робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планується побудувати поруч із уже існуючим «Північним потоком-1».

Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу становитиме 1220 км, він має з'єднати російську Усть-Лугу та німецький Грайфсвальд.

Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2».

Довідка УНІАН. «Турецький потік» - проект газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море й далі до кордону Туреччини із суміжними країнами. Планується, що по першій нитці транспортуватиметься газ для турецького ринку, по другий - до країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки - 15,75 млрд куб. м газу на рік. Будівництво морської ділянки «Турецького потоку» почалося 7 травня 2017 року. За даними «Газпрому», обидві нитки газопроводу планується ввести в експлуатацію до кінця 2019 року.