Україна веде переговори з Єврокомісією щодо збільшення суми макрофінансової допомоги

16:57, 07 березня 2018
Фінанси
213 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожУ ЄС розповіли, від чого залежить затвердження нової фіндопомоги для України на мільярд євро

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів із посиланням на слова міністра Олександра Данилюка.

При цьому Данилюк підкреслив, що в цьому питанні потрібно враховувати позиції обох сторін.

«Тут є дві сторони. З одного боку, макрофінансова допомога має відповідати нашим потребам. Ми розрахували суму й вийшли на 1,8 мільярда євро. З іншого боку, ми також не можемо не враховувати можливості Євросоюзу. Завжди є позиції двох сторін. Робота триває. Але поки йдеться про суму близько мільярда євро», - зазначив він.

За словами міністра, влада зараз перебуває на етапі обговорення умов нової програми, до якої можуть увійти невиконані умови попередньої програми. Серед них - вирішення проблеми з перевіркою електронних декларацій.

Данилюк нагадав, що зрив саме цієї умови призвів минулого року до неотримання третього траншу від ЄС у 600 млн євро. Тому, за його словами, потрібно не допустити цього в рамках нової програми.

Як повідомляв УНІАН, ключовою умовою четвертої програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу для України, що готується, є запуск автоматичної верифікації електронних декларацій.

За словами заступника керівника Головного директорату Єврокомісії з питань розширення та сусідства Катерини Матернової, нова програма макрофінансової допомоги Європейського Союзу для України в розмірі 1 млрд євро може бути затверджена в разі продовження співробітництва країни з Міжнародним валютним фондом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter