Потрібно завести гроші в Україну: Порошенко виступив за податкову амністію

17:08, 12 березня 2018
Фінанси
3634 0
Порошенко: треба дати кожному українцеві можливість сплатити податок / фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко закликав експертів обговорити можливість та доцільність запровадження в Україні нульової декларації.

Читайте такожПорошенко підписав закон про ТОВ

«Я пропоную ще раз повернутися до обговорення так званої нульової декларації. Потрібно дати кожному українцеві можливість сплатити податок згідно з законом, завести гроші в Україну, інвестувати в українську економіку. Я не хотів би його подавати зараз, але я пропоную спільну роботу для того, щоб захистити в першу чергу середній і малий бізнес», - сказав він під час зустрічі з бізнесом у Києві.

Президент також запропонував обговорити план імплементації принципів протидії виведенню коштів для ухилення від оподаткування (BEPS).

«Якщо маєш гроші, задекларуй, сплати податки і відчувай себе вільною людиною. Якщо хтось із експертів проти, то потрібно негайно провести дискусії і щодо нульової декларації, і BEPS», - сказав Порошенко.

Як повідомляв УНІАН, на думку НБУ, прийняття Верховною Радою змін до податкового законодавства щодо протидії виведенню капіталів для ухилення від оподаткування (BEPS) і міжнародного обміну податковою інформацією неможливе без амністії капіталів, або так званої нульової декларації.

Україна приєдналася до Плану Організації економічного співробітництва і розвитку в Європі (ОЕСР) щодо протидії ухиленню від сплати податків в 2017 році, взявши на себе зобов'язання імплементувати мінімальний стандарт плану.

24 січня 2018 року Україна не підписала в Парижі багатосторонню конвенцію про реалізацію заходів запобігання ухиленню від сплати податків MLI (Multilateral Instrument), що, за інформацією Міністерства фінансів, загрожує зривом імплементації плану ОЕСР і може призвести до включення нашої країни в офшорний список Європейського Союзу.

До 30 червня 2018 року Україна повинна самостійно оцінити стан виконання мінімального стандарту плану дій BEPS, а до кінця року - виконати мінімальний стандарт.

Нульове декларування передбачає звільнення задекларованого майна від оподаткування або забезпечення сплати податків за зниженими ставками, при цьому суб'єкти декларування не притягуються до відповідальності щодо задекларованого майна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter