Мінфін підтримає введення податку на виведений капітал, але за однієї умови

17:05, 14 березня 2018
Фінанси
526
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожПорошенко проти скасування третьої групи єдиного податку

Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк на брифінгу в Києві.

«Я не можу дозволити, щоб зараз, у цей відповідальний рік, ми ухвалювали економічно й фінансово важливі рішення під тиском передвиборчої риторики. Це безвідповідально... Ми плануємо впровадити цю систему (заміну податку на прибуток податком на виведений капітал - УНІАН) з наступного року. Це однозначно», - сказав міністр.

За словами керівника Мінфіну, міністерство підтримає впровадження податку на виведений капітал винятково в пакеті з бюджетною резолюцією, яка врахує скорочення державних витрат, що відповідають втратам бюджету на рівні 25 млрд грн.

«Резолюція зараз розробляється. Ми розраховуємо, що її буде ухвалено парламентом у червні місяці разом із законом про виведений капітал. Я вважаю, що це абсолютно правильна позиція. Будь-які інші кроки Мінфіном підтримані не будуть», - зазначив Данилюк.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко запропонував бізнесу компроміси щодо введення податку на виведений капітал і заявив про намір повторно винести законопроект на розгляд Національною радою реформ. За його словами, заміна податку на прибуток новим податком на виведений капітал дасть змогу посилити економічне зростання і ліквідувати корупційні схеми в адмініструванні податків.

У жовтні минулого року Кабінет міністрів підтримав законопроект про впровадження податку на виведений капітал і направив його на розгляд Національній раді реформ.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, законопроект передбачає, що базою оподаткування для підприємств буде не прибуток, з якої стягується податок, а дивіденди та прирівняні до дивідендів доходи, такі як роялті і відсотки. Пропонується дивіденди оподатковувати за пільговою ставкою 15%, а прирівняні до дивідендів платежі - за ставкою 20% річних.

Більшість українських бізнес-асоціацій висловило підтримку законопроекту.

МВФ виступив проти законопроекту в разі його ухвалення без компенсації втрат бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter