Україна вживає 12 обмежувальних заходів проти імпорту з Росії - Кубів

15:54, 27 березня 2018
Фінанси
861 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожУряд сьогодні планує припинити програму економічного співробітництва з РФ

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на брифінгу в Києві.

"Хочу сказати, що станом на сьогоднішній день, що стосується імпорту товарів походженням з Російської Федерації, діє 12 захисних торгових заходів", - сказав він.

За словами Кубіва, 10 обмежувальних заходів є антидемпінговими, одна - компенсаційної і ще одна - спеціальної.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2017 року Україна ввела антидемпінгове мито на арматуру і прокат з Росії, в травні 2017 року - на російські шоколадні вироби, в квітні 2017 року - на шліфувальні круги. Також в Мінекономрозвитку повідомляли про антидемпінгові розслідування щодо імпорту соди, деревоволокнистих плит, шиферу та виробів з поліуретану. 26 березня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення антидемпінгового мита щодо російської аміачної селітри. В середині лютого 2017 року Україна в рамках членства у СОТ подала позов проти Росії за введені Москвою з 2016 року численні транзитні обмеження щодо українських товарів.

Взимку 2016 року був значно обмежений експорт українських товарів до Росії, а потім було накладено повне ембарго на експорт продовольства з України до Росії. У липні минулого року Росія продовжила політику торговельних обмежень, закривши транзит українських товарів по своїй території в напрямку третіх країн, перш за все Казахстану і Киргизстану. У жовтні 2017 року Україна подала до Світової організації торгівлі новий позов до Російської Федерації, що стосується обмеження імпорту продовольчої та промислової продукції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter