Санкції США занурюють Росію у рецесію

13:50, 17 квітня 2018
Фінанси
887
REUTERS

Читайте такожВеликобританія може ввести нові санкції проти російських олігархів – ЗМІ

Про це повідомляє Gazeta.ru.

Експерти прогнозують зростання відтоку капіталу з Росії на 20 мільярдів доларів – до 49 мільярдів доларів протягом 2018 року. Долар у РФ подорожчає на 3,5-4 рублі (до 60-61 рубля). Ціни поповзуть угору й інфляція в підсумку вийде за межі цільового рівня Центробанку Росії.

Якщо не буде нових шоків, то ефекти від санкцій США будуть вичерпані протягом одного-двох років, але загалом, санкції неминуче продовжать спричиняти "негативний вплив на економічне зростання на більш фундаментальному рівні", викликаючи обмеження припливу іноземних інвестицій, ускладнення виходу на зовнішні ринки тощо.

У підсумку знизиться загальна конкурентоспроможність Росії, що призведе до обмеження довгострокових темпів зростання. Також очікують на вимушений розпродаж активів російських компаній, які потрапили під санкції, а також "значне зростання ризику і відповідне погіршення потоків капіталу".

Попередній прогноз інфляції в Росії становив 3,6%. Після введення американських санкцій експерти вже передбачають 4,1-4,3%.

За оцінками Центру розвитку ВШЕ, під дією перерахованих факторів очікуване зростання ВВП 2018 року (за середньорічної ціни нафти в 67 доларів) сповільниться від 1,9% (без санкцій) до 1,7%.

Нагадаємо, 6 квітня США розширили санкції проти Росії. В оновленому списку - 24 фізичних та 14 юридичних осіб. Як випливає з матеріалів Мінфіну США, в списку фігурують голова "Газпрому" Олексій Міллер, власник En+ Олег Дерипаска, голова ВТБ Андрій Костін, власник "Ренови" Віктор Вексельберг. На офіційному сайті Мінфіну США говориться, що ці люди так чи інакше пов'язані з ситуацією в Україні та Сирії.

У відповідь депутати Держдуми РФ запропонували заборонити ввезення до Росії низки американських товарів (алкоголю, тютюну, ліків тощо), обмежити співпрацю в деяких секторах (наприклад, в авіабудуванні), заборонити американцям працювати в Росії.

Пізніше адміністрація США повідомила, що розглядає можливість введення нових санкцій проти Росії найближчим часом – перш за все, через події в Сирії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter